Arama Yap

2016 Yaz Tatili İçin Pratik Saç Modelleri

2016 Yaz Tatili İçin Pratik Saç Modelleri

2016 yazı, geçen yazdan daha da sıcak olacak. Peki sıcaklar bizi bunaltsa da güzelliğimizden ödün verir miyiz? Elbette vermeyiz! Sizin için 2016 yazının en iyi saç modellerini derledik.

2016 yaz tatili için pratik saç modellerini özellikle toplu saçlarda farklılık arayanlar için seçtik. Sıcak havada, açık bıraktığınız saçlar, sizi daha çok bunaltabilir. Saçlarınızı hep aynı şekilde topuz yapmaktan sıkıldıysanız, yazımızın devamında sizi birbirinden güzel saç modelleri bekliyor!

2016 Yaz Tatili için Pratik Saç Modelleri
2016 Yaz Tatili için Pratik Saç Modelleri

Saç örgüleri, yaz aylarının vazgeçilmez saç modellerinden biridir. Bir çok sıradan saç modelini de bir kaç örgü dokunuşuyla çok şık bir saça da çevirebilirsiniz. Bu yüzden size ilk tavsiyemiz, eğer saçlarınızı kendi kendinize örmeyi bilmiyorsanız mutlaka öğrenmeniz. Sonrasında ise, iki yandan balıksırtı örgü ile, her türlü kombininizi şık bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

2016 Yaz Tatili için Pratik Saç Modelleri_1
2016 Yaz Tatili için Pratik Saç Modelleri_1

2016 yaz saç modellerinde yüksek at kuyrukları ön planda. Peki at kuyruğu yaparken, saçlarının ön kısımlarının duruşundan memnun musunuz? Eğer siz de at kuyruğunuzu farklılaştırmak istiyorsanız, saçlarınızın ön kısımlarını ikişer tutam halinde, fotoğraftaki gibi örün ve tutturun. Saçlarınızın ön kısmını kulak hizanıza kadar örmeniz yeterli olacaktır. Ardından yüksek bir at kuyruğu yapın.Eğer saçınız çok uzunsa ve sizi bunaltacağını düşünüyorsanız, saçlarınızı kendi etrafında döndürerek topuz haline getirebilirsiniz. At kuyruğunuzu ya da topuzunuzu renkli kurdeleler ya da son zamanların moda bandanalarıyla renklendirebilirsiniz.

2016 Yaz Tatili için Pratik Saç Modelleri
2016 Yaz Tatili için Pratik Saç Modelleri

İlk bakışta sıradan gibi görünen bu modeli uygulamak sizin için hem pratik hem de çok kullanışlı olacak. Bu saç modelini saçlarınızın hafif yağlanmaya başladığı dönemde, saçlarınızı daha hacimli göstermek için kullanabilirsiniz. Modeli uygulamak için, öncelikle saçınızın kulak hizasından fotoğraftaki gibi ikiye ayırın. Yarım topuz yapacağınız için ayrımı biraz yukardan yapmanız topuzunuzu daha şık gösterecektir. Ardından ayırdığınız kısımdan kalan kısmı yüksek seviyede bir at kuyruğu yapın. Saçlarınızın ön kısmı çok sönük duruyorsa, diplerine biraz kuru şampuan sıkarak saçlarınızı önceden hacimlendirin. At kuyruğu kısmında, eğer saçlarınız uzun ve gürse, kendi etrafında dolayarak, eğer az ve kısaysa, bir topuz tokası yardımıyla donut topuz yapar gibi dolayın. Saçlarınızın ön kısmının daha şık görünmesini istiyorsanız, bant şeklinde saç aksesuarlarını da bu modeller kullanabilirsiniz.

Size ilham olması için paylaştığımız 2016 Yaz tatili için pratik saç modelleri için sizin de önerileriniz ve çok kullandığınız modeller varsa, tarifinizi bize yorum olarak bırakmayı unutmayın!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

2016 Yaz Tatili İçin Pratik Saç Modelleri - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
yaz akşamı kombini
Yaz Tatili Akşamları İçin Kombin Önerileri

Yaz tatilleri deyince aklınıza hemen deniz, havuz, plaj eğlenceleri geliyor değil mi? Bir de tadı, keyfi bambaşka olan yaz akşamları....

Kapat