Arama Yap

4 Mevsim Stil Sahibi Olmak

4 Mevsim Stil Sahibi Olmak

Stil sahibi olmak bir yaşam biçimi olarak ele alınabilir. Stil sahibi olup olmadığınızı dolabınıza, aynaya ve fotoğraflarınız baktığınızda anlarsınız. Dolabınızdaki her şeyin renk, tasarım, kesim, model ve bedeninize uyumu açısından bir ahengi varsa stiliniz için sağlam bir adım atmışsınız demektir. Ayrıca, aynaya baktığınızda neyi neden giydiğinizi biliyorsanız, bu da sizin stiliniz için artı puandır. Eski fotoğraflarınıza baktığınızda, artık moda olmayan kıyafetlerinizle birlikte kendinizi şık buluyorsanız stil sahibi olmak konusunda her şey yolunda demektir. Moda konusunda söylenen “Moda gelip geçicidir, stil sahibi olmak ise kalıcıdır.” sözü konuyu özetliyor.

Mevsim geçişleri hepimizin stilinin sallandığı bir dönem oluyor. 4 mevsim stil sahibi olmak çok kolay olmayabilir. Ancak, kilit parçalar, moda akımlarını takip etmek ve kendinizi tanımak gibi temel adımlarla 4 mevsim stil sahibi olmak mümkün. Gelin bu adımları tek tek inceleyelim.

Kilit Parçalarla 4 Mevsim Stil Sahibi Olmak
Stili sahibi olmanın temellerinden birisi, her sezonun kilit parçalarını doğru seçebilmektir. Her sezon, ayakkabı, çanta, ceket gibi uzun süreli giyilen eşyalarda iyi bir gözlem yapın ve size en uygun olanları yavaş yavaş dolabınıza ekleyin.
Şimdi sıra günlük parçalara geldi. Bluz, tişört, kazak, etek, elbise, pantolon gibi seçimlerinizde ise sezonun renk ve kesimlerine dikkat edin. Birkaç defile izleyin ve kesimlerin uzunluklarını, desenlerin çeşitlerini ve kombinleri gözlemleyin.
Tamamlayıcılar konusunda çeşitliliği elden bırakmayın. Birkaç farklı çorap ile aynı eteği farklı şekilde kullanabilirsiniz. Sezonun moda ceketini çeşitli sütyen ve braletlerle orijinal kombinlere dönüştürebilirsiniz. Konforlu ve sportif kombinler için stilinizden ve şıklığınızdan ödün vermeden tercihte bulunabilirsiniz.
Penti’nin koleksiyonları ziyaret ederek, bu sezonki eksiklerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Moda Akımlarını Takip Ederek Stil Sahibi Olmak
Stil sahibi olmak ve sürdürmek için gözlem yapmaktan asla vazgeçmeyin. Defile, vitrin, online mecralar gibi gibi gözlem yapabileceğiniz alanları düzenli olarak ziyaret edin. Dolabınızın geri kalanı ve sizin bedeninize uyan her şeyi birleştirdiğinizde sezon alışverişi için listeniz de hazır olacak. Örneğin, penti.com’u ziyaret ettiğinizde, sezonun modası olan renkleri, dokuları ve kesimleri rahatça görebilirsiniz. Bu da size akımları takip etmek konusunda kolay bir harita çıkarır.

Kendinizi Tanıyın ve 4 Mevsim Stil Sahini Olun
Kendinizi tanımak aslında içten dışa giden bir yolculuk. Öncelikle, bir şeyi sadece moda olduğu için dolabınıza dahil etmek pek de doğru değil. Bedeninize uymayan, stilinizle uyuşmayan, renk tonları sizi iyi göstermeyen bir kıyafet neden hayatınızda yer etsin ki? Öncelikle, moda olanı tercih etmeyi değil stilinizi güçlendirecek olanı tercih edin. Ardından, sizin beden tipinizi en iyi gösteren model ve kesimleri belirleyin. İnceliklerinizi, boyunuzu, bacak ve gövde oranınızı en iyi şekilde ortaya çıkaracak modelleri deneyerek bulun. İç dünyanızda da, dış dünyanızda da stilinizi güçlendirmenin en kestirme yolu budur.
Örneğin, Penti’de onlarca farklı sütyen modeli mevcut. Ancak hepsinin size ya da başkasına uyacağına dair bir kural yok. Her bedene güzel olan model farklıdır. Sizin modelinizi bulun.

4 mevsim stil sahibi olmanın en önemli adımlarını sizlerle paylaştık. O zaman şimdi Penti.com’da stilinizi destekleyecek tasarımları edinmeye doğru yola çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

4 Mevsim Stil Sahibi Olmak - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Bu Kış Dolabınızda Olması Gereken 10 Parça

Çok renkli, çok çeşitli ve cıvıl cıvıl bir kış bizi bekliyor. Hep söylediğimiz gibi, bu yıl kış, en az yaz...

Kapat