Arama Yap

Bahar Dolabında Bulunması Gereken 10 Parça

Bahar Dolabında Bulunması Gereken 10 Parça

Baharı hemen ögelerine ayıralım: Bir sıcak, bir soğuk olan hava; biraz yağmur, biraz güneş; biraz spor, biraz ev keyfi; biraz alışveriş, biraz arkadaşlarla mekan keşfi; biraz diyet, biraz atıştırma… İşte bahar ikilemlerle dolu bir mevsim. Şimdi baharda dolabında mutlaka bulunması gereken 10 parçayı yazma zamanı.

1. Yağmurluk:
Baharın öteki adı, yağmurluk mevsimi değil mi zaten. Bu bahar dolabında limon sarısı, şeker pembesi bir yağmurluk mutlaka bulundurmalısınız. Özellikle de plastik/naylon yağmurluklar çok moda.

2. Spor kıyafetler:
Bahar gelince spora başlayanlar el kaldırsın… Ooo bayağı kalabalıkmışız. O zaman hemen dolaba bir tayt, bir sporcu sütyeni ve tişört atın kenara. Spora giderken nasıl da lazım olacak.

3. Güneşten koruyacak gündüz kremi:
Eh malum güneşli günlerde cildi korumak lazım. En azından 15 faktör etkili bir gündüz kremine geçiş yapma zamanı geldi çattı.

4. Çorap:
Kışın giydiğiniz o yün çoraplar artık fazla gelmeye başlamıştır. Daha ince ve sıcak havalarda daha çok rahat edeceğiniz çoraplara geçme zamanı.

5. Şal:
Serin bahar akşamlarında ve beklenmedik havalarda bir şal sizi düşündüğünüzden çok daha fazla korur. Yanınızda bir şal bulundurmak hiç de fena bir fikir değil.

6. Deri ceket:
Yağmurluktan bahsettik de deri ceketi es geçebilir miyiz… Olmaz öyle şey. Mutlaka bir deri ceket edinin ve baharın şık akşamlarını onunla tamamlayın.

7. Gözlük günleri başlar:
Güneşten gözlerinizi korumanın zamanı geldi çattı. Cildinizi koruyorsunuz, gözleri korumadan olmaz. Mutlaka gözlüğünüzü hazır edin.

8. Elbise:
Baharda stilinizi güçlendirecek bir elbise dolabınızda mutlaka bulunmalı. Elbisenizi, deri ceketler, kot ceketler, yağmurluklar ile kombinleyebilirsiniz. Bilek boyunda keyifli çoraplarla da elbisenizin şıklığını arıtabilirsiniz.

9. Bez çanta:
Herkesin dolabında mutlaka birden fazla bez çanta vardır. Tabii bunlar kışın çok kullanışlı olmadıkları için baharı beklerler. O bez çantaları çıkarın. Bahar ve yaz boyunca sizinle olacaklar.

10. Sweatshirt:
Zor zamanlarda sizi ısıtacak bir sweatshirt baharda vazgeçilmez olacaktır. Hava durumundan etkilemeden ve tarzınızdan ödün vermeden kullanacağınız bir sweatshirt’ü mutlaka yakınınızda bulundurun.

Baharda olmazsa olmaz 10 parça böyleydi… Eksikleri tamamlamanız için Penti’yi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Bahar Dolabında Bulunması Gereken 10 Parça - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Sezonun Saç ve Makyaj Trendlerine Hızlı Bir Bakış

Hem günlük hayatta, hem partilerde, hem de özel davetlerde yine o süper ikili bütün tarzımızı temsil edecek: SAÇ ve MAKYAJ...

Kapat