Arama Yap

Baharda Nereye Seyahat Etmelisin?

Baharda Nereye Seyahat Etmelisin?

Cemreler düştü, havalar ısındı, çiçekler açtı: Bahar geldi bahar! Yaşam sevincimizi yükselten, enerjimizi zirveye çıkaran ve kendimizi evden dışarı atmamız için bize güç veren mevsim… Hadi bahar için en iyi ve en gözde seyahat rotalarını çıkaralım… Siz sordunuz, biz cevaplamaya çalıştık: Baharda Nereye Seyahat Edelim?

Bahar Rotaları

1. Kapadokya!
Baharda seyahat etmek için en iyi rotalardan birisi Kapadokya! Kapadokya’da, temiz havaya, otantik yemeklere, coğrafi güzelliklere doymak mümkün. Kapadokya’da balona binmek ve bütün güzelliklere tepeden bakmak gerçekten eşsiz bir deneyim. Avanos’ta kil’e şekil vermeyi, Ihlara vadisinde yürüyüş yapmayı ve devasa Uçhisar Kalesini keşfetmeyi mutlaka yapılacaklar listenize not edin. Kapadokya’ya giderken, bahar gecelerinde kentin soğuk olacağını düşünerek valiz hazırlamanızı öneririz. Sizi sıcak tutacak pijamalar ve termalleri unutmayın.

2. Bodrum…
Bodrum, Türkiye’de tatil kavramının kalesi sayılır. Bodrum’u muhteşem bir bahar rotası yapan ise, sessiz, sakin, büyüleyici ve huzurlu bahar günleri vaad etmesi. Bodrum’un baharda gayet sıcak olacağını siz de tahmin edersiniz. Sakin, ekonomik ve alışılmadık bir Bodrum deneyimi için hazır mısınız? Bodrum’a gitmişken kendimi plaja da atayım derseniz, Nisan sonu ve Mayıs başını bekleyin deriz. Yanınıza konforlu ayakkabılar, akşam serininden koruyacak hafif kıyafetler ve uzun yürüyüşleri konforlu hale getirecek kıyafetler almanızı öneririz.

3. Amsterdam!
Amsterdam deyince aklına eğlence, parti ve dans gelenler, farklı bir deneyime hazır mısınız? Amsterdam, baharda yeşeren, canlanan ve parklarında zamanın unutulduğu bir şehir aynı zamanda… Biraz huzur, biraz keyif ve bolca bahar tadı için Amsterdam muhteşem bir seçim. Müze gezip, parklarda keyif yapmak; kanallarda oturup sohbet etmek, uzun uzun yürümek için Amsterdam eşsiz bir bahar rotası. Utrecht ve Volendam’a da birer gün ayırırsanız dönüşte bize teşekkür bile edersiniz. Havanın yağmurlu olabileceğini düşünerek valiz hazırlarsanız hiç fena olmaz.

4. Belgrad…
Belgrad, baharda gayet sıcak bir iklimi olan, vizesiz gidebileceğiniz, muhteşem bir Avrupa deneyimi yaşayabileceğiniz, ekonomik seçenekler sunan harika bir rota. Baharda Belgrad’a seyahat etmek de muhteşem bir fikir. Belgrad’da, Nikola Tesla Müzesi’ni gezebilir, Kalemegdan’da tarihe doyabilir ve birbirinden güzel mekanlarda müzik ve yemeğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Baharın yumuşak ve tatlı havasından yararlanarak birbirinden güzel yerleri görmek için planlarınızı yapmaya başlayın. Valizinizin olmazsa olmaz parçaları için her zaman Penti’den destek alabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Baharda Nereye Seyahat Etmelisin? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
İçinizde Bahar Çiçekleri Açsın

İnsan ömründe kaç bahar yaşama fırsatı buluyor ki… En şanslılarımız baharın tadını doya doya yaşayacak olanlar. O şanslılardan biri de...

Kapat