Arama Yap

Bikini Seçmenin 6 Kuralı

Bikini Seçmenin 6 Kuralı

Plaj ve havuz sezonu açıldı bile! İster plajda deniz, kum, güneş üçlüsüne takılın, ister şehirde havuz başı keyfi yapın, ona ihtiyacınız var: BİKİNİ! Bikini seçmek dünyanın en keyifli işlerinden biri olsa gerek. Renkler, modeller arasından seçim yapmak, güneşli havalara uygun planlar yapmak nasıl keyifli olmasın.

Bikini seçerken maalesef ufak hatalar yapıyoruz ve sonra o çok severek aldığımız bikinileri keyfimizce kullanamıyoruz. Bu hatalara düşmemeniz için önerilerimizi paylaşacağız.

Bikini seçerken daha keyifli alışveriş yapmanıza yardım edecek olan detayları da yine bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Bikini seçmenin 6 kuralı neymiş, birlikte bakalım:

1) Beden uyumu

Önceden bikiniler alt ve üst olarak takım olarak bulunurdu. Yani üst kısmınızın ve alt kısmınızın 38 beden olacağı yönünde bir tahmin vardı. Penti bu tabuları yıkalı çok oluyor. Alt ve üst için, doğru bedende bikini seçebilirsiniz.

2) Hepimizde var: Ufak fazlalıklar

Ufak fazlalıkları görünmez hale getirmek için bir beden büyük ya da bir beden küçük seçim yapmak maalesef işe yaramıyor. Defalarca kanıtlandı. Üzerinizde bol duran bikini sizi ince göstermez. Doğru beden seçimi her zaman en iyisidir.

3) Renklere özgürlük!

Bu sene Penti’nin plaj koleksiyonuna baktığımızda kendimizi Hindistan’da Holi Fest’e gitmiş ve o renk cümbüşünün içindeymiş gibi mutlu hissediyoruz. Bikini seçerken alt ya da üstü tek renk seçseniz de, diğer parçayı renkli bir tane seçin. Renkler yaza çok yakışıyor, Penti Karıştır Yakıştır ile size de çok yakışacak.2017 bikini modası

4) Kompozisyonu tamamla!

Bikini seçerken tam içinize sinenleri buldunuzsa, sıra yardımcı ürünlerle bu işi tamamlamakta! Plaj çantası, şapka, plaj elbiseleri, şortlar ve tişörtlere dolabınızda yer açın. Tarz bir bütündür, bunu unutmayın.

5) Her bedene başka model!

Her vücut tipine uygun bikini başkadır. Geniş basenler için hipster altlar, alt göbeği kapatmak için yüksek beller ve küçük göğüsler için üçgen kesimli üstler seçilebilir.

Küçük göğüs ölçüsüne sahipseniz push-up üstlerden de yardım alabilirsiniz. Renk olarak da açık tonlar tercih edebilirsiniz.

Büyük basen ölçüleri için, alt kısımları rahatça kapatacak kesimleri tercih edebilirsiniz.

vücuda göre bikini modelleriGeniş omuzlarınız varsa, çapraz ve tek kol askıları tercih edebilirsiniz.

Büyük göğüs ölçüsüne sahipseniz, toparlayıcı özelliği olan Baskılı Afrika Tee ve Bricks Halter Bikini Üstü gibi modelleri tercih edebilirsiniz.

Önemli olan, sizi ve tarzınızı yansıtan bikiniyi bulmak.

Her beden, her zevk, her tercih farklı. Ortak nokta ise, herkese göre bir Penti olması!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Bikini Seçmenin 6 Kuralı - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
ev elbiseleri ile evde şık olun
Ev Elbiseleri ile Evde de Şık Olun!

Tüm gün yoğun koşturmanın ardından, günün yorgunluğunu atmak için evinize döndüğünüzde şüphesiz aklımıza ilk gelen şey kıyafetleri üzerinizden atıp rahat...

Kapat