Arama Yap

Bikini ve Mayo Seçerken Faydalı Olacak 8 Bilgi

Bikini ve Mayo Seçerken Faydalı Olacak 8 Bilgi

Bikini ve mayo seçerken sizin de kafanız karışıyor, aklınız biraz önce denediğiniz modelde kalıyor ama içinize sinmeyen noktalar oluyor mu? Bikini ve mayo seçerken temel düşüncelerden birisi vücut yapısı oluyor. Vücut yapınızın nasıl olduğunu düşünmeyin demek gerçekten delilik olur. Bunu kafasına takan bir insan bir cümle ile bundan vazgeçmez. Bunun yerine vücudunuzu sevmeye, yapmak istediğiniz değişiklikleri uygulamaya başlayın. Sonra da içinde gerçekten iyi hissettiğiniz bikini ve mayoları sepete atın. Önemli olan tam olarak bu: İyi hissetmek. Şimdi bikini ve mayo seçerken faydalı olacak bilgilerden bahsetme zamanı.

1. Stilinizi Yansıtın
Bikini ve mayo seçerken dikkate alınması gereken en önemli şey, uygun ve kişisel bir stil. Hem bedeninize, hem kişiliğinize hem de gündelik giyim stilinize uygun bir seçim yapın. Çok renkli giyinen birinin plajda da renkli seçimler yapması gayet normaldir. Sezonun modası olan egzotik desenler, hem sokak stilinize hem de plaj stilinize kolay ve hızlıca adapte olabilir.

2. İyi Hissedin
Bikini ve mayo için temel detay iyi hissetmektir. İyi hissetmek, bütün kapıları açan bir anahtar gibidir. Bu noktada size düşen, aynada baktığınızda iyi hissettiğiniz bir plaj kıyafeti seçmektir. Göğüslerinizi ön plana çıkarmak için derin V yaka bikini üstleri, bel kıvrımınızı ortaya çıkarmak için yüksek bel bikini altları tercih edebilirsiniz. Biraz daha illüzyon yaratmak için dikey çizgili ve çok popüler olan mayolardan tercih edebilirsiniz. Bir kıyafetin içinde iyi hissediyorsanız, en doğruyu seçmişsiniz demektir.

3. Kaliteli Seçimler
Bikini ve mayo seçerken önemli olan detaylardan biri de, kaliteli kumaştan imal edilmiş olanları seçmektir. Kaliteli, hızlı kuruyan, dikiş ve tasarım kalitesi, plaj giyiminizdeki önemli detaylardır. Penti’nin koleksiyonunu buradan görebilirsiniz.

4. Doğru Bedeni Bulmak
Bikini ve mayo seçerken, sütyen seçiminde olduğu gibi beden konusunda küçük hatalara düşebiliyoruz. Büyük beden seçimler yapıp daha ince görünmeye çalışmak ya da daha küçük bedenler seçip ‘minimizer’ etkisi yaratmaya çalışmak çok iyi sonuçlar doğurmuyor. Her zaman en iyisi bedeninize uygun olanı seçmektir. Bedeninizi öğrenmek için Penti mağazalarından destek alabilirsiniz.

5. Modayı Yakalayın
Stilinize, hissettiklerinize ve zevkinize uygun bir seçim Penti’de mutlaka vardır. Elbette moda olan bikini ve mayolar arasında. Bu sezonun egzotik rüzgarını, doğal tasarımlı parlak kumaşlarını, pastel tonlarını mutlaka bikini ve mayo seçerken deneyimleyin.

6. Alışverişe Doğru Kişiyle Çıkın
Bikini ve mayo seçerken, fikirlerine güvendiğinizi biriyle alışverişe çıkın. Dışarıdan bakan, sizi tanıyan ve size dürüstçe yorum yapacak biri alışveriş süresince işlerinizi çok kolaylaştırır.

7. Plaj Kombini Kavramı
Plajda giyecekleriniz mayo ve bikiniyle sınırlı değil tabii ki. Şortlar, elbiseler, tunikler, şapkalar ve çantalar da bu sürece dahil olan parçalar. Bikini ve mayo seçerken, birlikte kullanacağınız kıyafetlerinizi de seçin. Böylece, stilinizi daha da güçlendirirsiniz.

8. Renkleri ve Kesimleri İyi Kullanın
Renkler ve kesimler, doğru kullanıldığında iyi bir illüzyon yakalamanıza yardımcı olur. Genel kanının aksine, karın kısmını saklamak için yüksek bel giymek her zaman doğru olmayabilir. Bunun yerine standart ve koyu renkli bir bikini altı ile, odağı vücudunuzun üst kısmına çekecek bir bikini üstü ile iyi bir kombin yakalayabilirsiniz. Bu işin özü, iyi hissettiğinizi bulana kadar denemektir.

Bikini ve mayo seçerken faydalı olacak 8 temel bilgiyi sizler için özetledik. Eklemek istedikleriniz için Instagram hesabımızdan bize yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Bikini ve Mayo Seçerken Faydalı Olacak 8 Bilgi - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Senin Bikinin Hangisi?

Herkesin vücudu farklı, herkesin bikinisi farklı. “Bu bana hiç uymaz” dediğimiz bir kıyafeti başkası çok iyi taşırken, onun beğendiği de...

Kapat