Arama Yap

Bölgesel İncelme Ve Sıkılaşma İçin Egzersiz Önerileri

Bölgesel İncelme Ve Sıkılaşma İçin Egzersiz Önerileri

İncelmek ve sıkılaşmak dönemsel değil, daimi bir ihtiyaç. Hepimiz biraz daha sıkı, biraz daha ince olmayı düşleriz. Bu hedefe giderken de planlı çalışma çok büyük önem kazanıyor. Beslenmemize dikkat ederek ve yürüyüş gibi temel aktiviteleri yaparak elbette kilo kaybedebiliriz ama sıkılaşmak için biraz daha fazlasını yapmak gerekiyor. İncelmek, sıkılaşmak ve bölgesel olarak farklı neler yapabileceğinizden bahsetmek için kolları sıvadık. Bu yazımızda, sıkılaşma ve bölgesel incelme için egzersiz önerilerimizi görebilirsiniz.

Sıkılaşma ve İncelme Yolları

Sıkılaşmak ve İncelmek Nedir?
Kilo kaybettiğimizde derimizin altındaki dokular yavaş yavaş azalır. Derimizi toplamak ihtiyacımız sıkılaşma ihtiyacımızı doğurur.
İncelmek de tıpkı bu şekildedir. Daha ince bir silüet için kilo kaybettikten sonra, kaslar yardımıyla vücudumuzu toparlamak daha ince bir görünüm yakalamamıza yardımcı olur. Evet, odaklanacağımız yer kaslarımız. Biliyorsunuz, bir kiloluk kas kütlesi sadece bir avuçken, bir kiloluk yağ kütlesi 2 avuçtan bile daha çok yer tutar. O zaman yağlara veda, kaslara merhaba demeli.

Kollarımı Nasıl Sıkılaştırırım?
Kilo kaybından sonra kollar kendini ilk belli eden yerler olur. Kollar sıkılaşması için, basit bir çalışma önerimiz olacak. Çalışma basit ama sürekli olmalı.
2 tane 1 kiloluk dambıl alın.
Kollarını T harfi gibi yanlara açın.
1 dakika boyunca T harfi şekilde durun. 10 saniye mola verin ve 1 dakika daha T duruşu yapın. Bunu 5 set yapabilirsiniz.
Bu çalışmayı yaparken omuzlarınızın rahat olduğundan emin olun.
Düzenli olarak yaparsanız, birkaç hafta içinde bölgesel incelme ve sıkılaşmayı gözlemlersiniz.
Olmazsa olmaz: Konforlu bir sporcu sütyeni.

Karnımı Nasıl Sıkılaştırırım?
Karın bölgesinde sıkılaşma için öncelikle günlük hayatında küçük bir değişiklik yapın. Nefes alıp verirken karnınızı daha etkin kullanın. Karnınızın şişip inmesi basit ve etkin bir yöntem olur. Alt karın için çalışma önerimize gelecek olursak…
Belinizi ve sırtınızı koruyacak şekilde bir mata sırt üstü uzanın.
Bacaklarınızın ikisini birden 30 derece açıyla yerden kaldırın. 30 saniye bu şekilde durun. Nefes almayı ihmal etmeyin. Bacaklarınızı indirip 10 saniye dinlenin. Bu çalışmayı 5 set yapın.
Çalışmayı geliştirmek için, bacaklarınızı 45 derecelik açıyla kaldırıp çalışmanız da mümkün.
Mide bölgesinde incelme için “twist” ve “crunch” çalışabilirsiniz.
Twist için, ayakta durun ve sadece üst gövdenizde sağa ve sola dönüşler yapın.
Crunch için, sırt üstü yatın. Bacaklarınızı sandalyeye koyar gibi havada tutun. Boynunuzdan ve sırtınızdan yükselerek 30 mekik çekin.
Olmazsa olmaz: Esnek bir spor taytı.

Basen ve Kalçamı Nasıl Sıkılaştırırım?
Basen ve kalça konusunda şekillenme için “squat” her zaman en iyi yöntemdir. Günde 50 squat, sizi birkaç içinde daha iyi görünen ve sıkı bir basene götürecektir.
Olmazsa olmaz: Spor şortu

İç Bacaklarımı Nasıl Sıkılaştırırım?
İç bacakları sıkılaştırmak konusunda gerçekleri sizden gizleyemeyiz… Çalışması en zor olan bölge iç bacaktır. İç bacaklarınızı çalıştırmak için, “plie squat” tarzını tercih edebilirsiniz. Bu, bacaklarınızı geniş bir şekilde açarak yapılan squat tarzıdır.
Buna ek olarak, yan yatış pozisyonunda bacağınızı kontrollü şekilde 90 dereceye açmak ve kapatmak da sonuç verecektir.
Olmazsa olmaz: Esnek bir spor taytı.

Sıkılaşması ve incelmesi en çok istenen bölgeler için önerilerimiz böyle. Sizin de önerileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Instagram hesabımız burada.

Spor yaparken ve aktif antrenmanlar çalışırken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus da, sağlıklı kıyafet tercihleri. Yapacağınız hareketlerin esnekliğine uyumlu kıyafet tercihleri verimli sonuç almanız için çok önemli.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Bölgesel İncelme Ve Sıkılaşma İçin Egzersiz Önerileri - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Yılın Son Tatilleri İçin Keyifli Rotalar

Ağustos bitiyor...Bu pek çoğumuz için “yılın son yaz tatili” anlamına gelebilir. İşte bu sebeple yılın son tatilini keyifli rotalarla güzel...

Kapat