Arama Yap

Bozcaada’da Tatil Nasıl Yaşanır?

Bozcaada’da Tatil Nasıl Yaşanır?

Bozcaada deyince akla ilk gelenleri şöyle bir sıralarsak, deniz, plaj, samimiyet, enfes yemekler, muhteşem fotoğraf kareleri yakalama fırsatı, çakır keyif olmak ve hayata pozitif bakmak deriz… Bozcaada hakkında, Heredot’tan bir alıntı yaparak devam edelim, “Tanrı, insanları uzun ömürlü olsun diye Bozcaada’yi yaratmış.” Bozcaada, ömür uzatan bir güzelliğe ve ferahlığa sahip, bize inanmıyorsanız Heredot’a inanın 🙂

Her şey bir kenara, deniz yolculuğu yaparak gittiğiniz bir yer nasıl olur da kötü olabilir ki zaten? Bozcaada güzellemesi bitmez. Şimdi biraz daha detaylara girelim. Plajlar, mekanlar, doğa ve yolculuk detayları burada….

Öncelikle ulaşım… İstanbul’dan kara yoluyla Geyikli’ye, Geyikli’den de feribotla Bozcaada’ya ulaşmak, en iyi ulaşım seçeneği diyebiliriz. Biraz uzun sayılacak kara yoluna ek olarak yarım saat bile sürmeyen feribot yolcuğu ile cennet gibi bir adaya aya basmak enfes!

Yol yorgunluğunu atmak için cıvıl cıvıl bir kafede oturmaya ve adanın huzuruna kapılmaya ne dersiniz? Bozcaada’da, büyük şehri, şehrin size verdiği sorumlulukları ve koşturmacaları unutmanız için birbirinden güzel mekanlar var.

bozcaada ayazma plajı

Adanın öteki yakasında kalan Ayazma Plajı, bir plaj olarak harika. Ama gün batarken, MUHTEŞEM! Plaja gidin, kumsalın ve denizin tadını çıkarın; akşam üzeri sadece oturun ve göğe bakın. Unutamayacağınız bir gün batımı sizi karşılayacak. Umarız bu romantik anı sizinle paylaşmak isteyen birileri olur yanınızda 🙂 Bu doğal güzellik insanın içini mutlulukla dolduruyor.

bozcaada nasıl bir yer

Bozcaada’da birbirinden güzel pek çok plaj var… Hepsi Ayazma kadar popüler olmasa da, daha sakin bir yer arıyorum diyorsanız, diğer plajları da mutlaka görün. Habbele Plajı, Sulubahçe Koyu, Akvaryum Koyu gibi birbirinden güzel plajlara da ada içi toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak mümkün.

bozcaada plajları

Bozcaada, misafirlerini Ege’nin bereketli, lezzetli ve sağlıklı mutfağıyla ağırlıyor. Birbirinden güzel zeytinyağlılar, mezeler ve tatlılar adanın hemen hemen her restoranında!

Bozcaada, İstanbul’a yakın bir hafta sonu hızlıca ulaşılan bir ada gibi görünüyor değil mi? Evet kısa bir hafta sonu tatili için ideal. Ama biraz daha kalıp, şarap fabrikalarını gezebilir, dalış yapabilir ya da kitesurf öğrenebilirsiniz.

bozcaada spor

Bozcaada’da tatilin dolu dolu yaşandığını söylerken haklıymışız değil mi? 🙂 O zaman yönümüzü adaya dönelim! Hala bu güzel adayı keşfetmeyen varsa, şimdi plan yapma zamanı!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Bozcaada’da Tatil Nasıl Yaşanır? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
iç giyim sözlüğü
İç Giyim Sözlüğü

Sadece bir sütyen bile kendi içinde onlarca farklı çeşide sahipken, tüm iç giyim ürünlerinin ne kadar çeşitli olacağını varın siz...

Kapat