Arama Yap

Bronzluk Ve Yaz Makyajı

Bronzluk Ve Yaz Makyajı

Tatilden dönenler bronzluklarını yarıştırmaya başladılar bile. Kim daha bronz? Bronzluk kime daha çok yakışmış? Hiç kızarmadan hızlıca bronz olanlar ne kadar şanslı değil mi? Bronzluğun keyfini biraz da makyajla çıkarmaya var mısınız? Bronz cildinize yaz makyajı konusunda önerilerimiz başlıyor. Önce biraz sağlıklı bir şekilde bronzlaşmaktan bahsedelim, sonra da bronz cilde yakışan renkleri ve trendleri konuşalım. Bronzluk ve yaz makyajı için yolculuk başlıyooor!

 


Bronzum, Bronzsun, Bronz!
Kızarmadan sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak ve cildinize doğanın muhteşem bir makyaj kondurmasını sağlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları bir takip edin deriz.
– Dengeli bir bronzluk için tatile çıkmadan önce ölü derilerden kurtulmak için kese yapabilirsiniz.
– Güneş kremi sürmeden güneşe çıkmayın.
– Koyu bir bronzluk istiyorsanız kakao ve havuç yağlarından faydalanın.
– Güneşlenirken çok fazla su kaybedeceğinizi unutmayın ve bolca su içmeyi ihmal etmeyin. Yoksa cildiniz bronz ama kupkuru olur.
– Güneş sonrası cilt bakımı yapmayı ihmal etmeyin. Cildinizin kuruyup, pul pul dökülmesini engellemek için nemlendirici çok önemli.
– Yüzünüzde kabuk kabuk güneş lekeleri oluşmasını istemiyorsanız yüzünüze uygun güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

Bronz Cilde Yaz Makyajı


 1. Bronz Cilt Makyajının Küçük Detayları
  * Yüzünüzdeki o bronz görünümü çok fazla kapatıcı ve fondöten kullanarak kapatmamakla işe başlayın. BB ve CC kremlerin hafifliği çok daha iyi bir görüntü sağlayacaktır. Bronzluktan uzaklaşmamak gerek.
  * Bronz tonu desteklemek için hafif bir Bronzer’ı yüzünüze ince bir şekilde uygulayabilirsiniz.
  * Kaş altları, burun ucu ve elmacık kemiklerine aydınlatıcı uygulayıp güzel bir kontrast yakalayın.
  * Allık konusunda biraz cimri davran ve pembe tonlarını da tercih etmeyin.


 1. Bronz Cildin Göz Makyajı
  Gözlerinizde, bronz teninize yakışacak uçuk pembe tonları, haki ve toprak tonları ve iddialı bir görüntü için tarçın ve kiremit tonları tercih edebilirsiniz.


 1. Bronz Cildin Dudak Makyajı
  Bronz cilde uygun olmayacak tonları test ettik ve belirledik: Mor, koyu bordo, mat tonlar ve demode kahve rengi tonları. Siz siz olun bronz cilde bu rujları uygulamayın.
  Nar çiçeği, kırmızı, şeftali tonundaki rujlar çok daha iyi fikir olacaktır.

  Bronzluğu yakaladıysanız ondan vazgeçmeyin! Sonuna kadar tadını çıkarın. Bu yaz bronzlaşırken hep yanınızda olacak bikini ve mayolar için Penti’yi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Bronzluk Ve Yaz Makyajı - Moda & Güzellik Blogu