Arama Yap

Burçlara Özel Makyaj Önerileri

Burçlara Özel Makyaj Önerileri

Biz kadınlar için makyajın vazgeçilmez olduğunu herkes bilir. Daha küçük yaşlarda annelerimizin ve ablalarımızın makyaj malzemelerini keşfetmemizle birlikte başlayan bu merak, üzerinden yıllar da geçse asla yerini başka bir hobiye bırakmıyor. Evet hobi diyoruz çünkü, makyajın kadınlar için artık bir ihtiyaç yerine hobi haline gelmiş olması da inkar edemeyeceğimiz bir gerçek. Ve tabii ki, makyajı elimizden geldiğince eğlenceli ve yararlı hale getirmek de bizim elimizde. Şimdi sizin için, her burca özel ayrı makyaj türlerini ve tekniklerini inceleyeceğiz.

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

Coşkusu ve enerjisi etrafındaki herkes tarafından fark edilen Koç kadınına, üstüne tüm meraklı gözleri çekmek için, kış mevsiminin de olmazsa olmazı kırmızı mat rujları öneriyoruz. Üstelik kırmızı mat ruju, kendinden bir ton koyu bir dudak kalemiyle uygularsan, dudaklarında daha dolgun bir görüntüye kavuşabilirsin. Kışın gözbebeği kırmızı ruj, Koç kadınının özgüveni ile birleştiğinde çok daha güzel ve dikkat çekici olacak!

BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)

Boğa kadınının güzelliğe ve mükemmelliğe karşı beslediği sevgiyi bilmeyen yoktur herhalde… Bir Boğa kadınına da güzelliğine güzellik katması için önerebileceğimiz en ideal şey, bu sezonların en çok tercih edilen ürünü, gülkurusu tonlu bir allık olur diye düşündük. Yoğun makyajını ve özgüvenli duruşunu, allık sürerek pekiştirmeyi unutma!

İKİZLER (22 Mayıs-21 Haziran)

İkizler kadını, her şeyi dengede tutmak ister. Buna makyaj da dahil. Hayatında hep absürtlüklerden kaçınan İkizler kadını, bu huyunu makyaj alışkanlıklarında da gösterir. Bu yüzden biz de, böylesine dengeli kadınlara, hem alışılagelmişin dışında hem de doğal bir makyaj önerelim dedik! Bir bronzer yardımıyla elmacık kemiklerini ön planda tutarak yüzünde hem doğal, hem de özel bir görünüm yaratabilirsin!

ASLAN (23 Temmuz-23 Ağustos)

Aslan kadınının görkeme ve şatafata olan aşkı inkar edilemez bir gerçektir. Böylesine görkemli ve asil kadınlara ise bakışlarını daha da netleştirebilmeleri için yoğun bir kaş makyaj önermeliyiz diye düşündük. Net ve kavisli kaşlar, Aslan kadınlarının asil karakterlerini ortaya çıkaracak. Unutma; kaşlar, makyajı ve yüz simetrisini tamamlayan en önemli etkenlerdendir.

BAŞAK (24 Ağustos-22 Eylül)

Titiz ve mükemmeliyetçi Başak kadınları, doğallıkları ve saflıklarıyla bilinir. Tertemiz ciltleri için önerebileceğimiz tek makyaj tipi ise, hafif bir bb krem ve pembe tonlarda bir dudak nemlendiricisi olacaktır. Böylece hem doğal görüntülerini hiç bozmamış, hem de yüzlerine tatlı bir renk getirmiş olacaklar!

TERAZİ (23 Eylül-23 Ekim)

Sizce de Terazi kadınının nezaketiyle birlikte gelen ince görüntüsüne, kendileri gibi incecik bir göz kalemi ve hafif bir göz farı çok yakışmaz mı? Tabii ki harika olur! Herkes tarafından sevilen ve girdikleri ortama adeta pozitif enerji yayan Terazi kadınları, her halleriyle kendilerine hayran bırakırlar ama, hafif bir eyeliner ve far kullanmaları da çekiciliklerine çekicilik katacaktır.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

Akrep burcu demek, aşk ve tutku demektir. Aşk ise, nefes kesen dudaklar ve keskin hatlı yüzlerden geçer. Kış mevsimine de oldukça yakışacak olan kahverengi tonlu rujları, bir de ten renginden iki ton koyu bronzer ile birleştirirsen; hem dolgun ve dikkat çeken dudaklara, hem de keskin hatlı elmacık kemiklerine sahip olursun. Bu kış, aşklarından önce bu efsane makyajın konuşulacak, bizden söylemesi!

YAY (23 Kasım-21 Aralık)

Yay kadınlarının özgürlüklerine düşkünlüğü, makyaj yapmalarına tabii ki engel olamaz! Bu meşhur özgürlüklerine gölge düşürmemek için ise onlara, tüm makyaj malzemelerini yanlarında taşımasınlar ve rahat rahat eğlenebilsinler diye, makyaj sabitleyici sprey öneriyoruz. Artık istediğin zaman makyaj yapıp, sonra da spreyle sabitleyip, “makyajım bozulur mu?” korkusu yaşamadan gün içinde istediğin gibi hareket edebileceksin!

OĞLAK (22 Aralık-20 Ocak)

Oğlak kadını olmak, net ve güvenilir olmak demektir. Makyaj ise bir kadın için bu net ve güvenilir görüntüyü sağlayan en önemli etkenlerdendir. Öncelikle cc krem ile cildine daha pürüzsüz ve aydınlık bir görüntü kazandırabilirsin. Daha sonra da, elmacık kemiklerine ve dudak üstlerine süreceğin hafif bir highlighter ile daha da şekilli bir yüze sahip olabilirsin. Yani her şey, birazcık simden geçiyor!

KOVA (21 Ocak-18 Şubat)

Kova kadınlarının kendilerinden emin görüntüsü herkesi kendilerine hayran bırakan bir özelliktir. Peki Kova kadınlarının bu özel görüntüyü neyle elde ettiklerini bilmek ister misin? Tabii ki yoğun maskaralarla! Upuzun ve dolgun kirpiklerini öne çıkaran zeki kadınlar, oldukça özgüvenli bir görüntü oluştururlar. “Ama benim upuzun ve dolgun kirpiklerim yok” deyip üzülme, takma kirpikler hem gündüz hem de gece en büyük kurtarıcıların olacak.

 

BALIK (19 Şubat-20 Mart)

Hayal güçleri çok kuvvetli olan Balık kadınlarına ise, daha önce kimsede görülmemiş ve cesaretli makyajlar öneriyoruz. Eğer birisi trendsetter olacaksa, o kişi kesinlikle bir Balık kadını olacaktır! Hem yoğun dudak makyajı, hem de cesaretli renklerle donatılmış bir göz makyajıyla, Balık kadını bu yılın da gözdesi olacak!

Her burcun kadınına özel ve birbirinden güzel önerilerimizle, siz de bu sezon makyajda çığır açacak ve hemcinsleriniz tarafından oldukça kıskanılacaksınız! Farklı olmak ve tüm dikkatleri üzerinize çekmek sizin elinizde! Haydi şimdi fırçalarımızı elinize alın ve makyaja başlayın!

 

 

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Burçlara Özel Makyaj Önerileri - Moda & Güzellik Blogu