Arama Yap

Çekici Bir Gardılop Oluşturmanın Yolları

Çekici Bir Gardılop Oluşturmanın Yolları

Gardırobunuzdan memnun musunuz? Yoksa siz de “kendimi bildim bileli alışveriş yapıyorum ama hala giyecek hiçbir şeyim yok” diyenlerden misiniz? Çekici ve zevkli bir gardırobu olanlara imrendiğiniz son günler olsun bunlar. Şimdi biraz da sizin gardırobunuz çekici hale gelsin.

Çekici Bir Gardırop İçin,

gardılop detoksu

1. Gardırop detoksu olmazsa olmaz!
Boş bir gün ayarlayın ve hiç acele etmeden gardırobunuzu ferahlatın. Liseden beri sakladığın kot, üniversiteye ilk başladığın yıl aldığın kazak, çok sevdiğin ama yıllardır giymediğin sütyen, ufak tefek sökükleri olsa da hala sakladığın çoraplar… Hepsinden kurtulun. Hatta bu kıyafetleri belediyelerin kıyafet kumbaralarına bırakabilirsiniz, bizden söylemesi.
Gardıroptaki fazlalıkları atmak nasıl da rahatlatıcı bir his değil mi…

eksikleri tamamlama zamanı

2. Eksikleri tamamlama zamanı…
Kullanmadığınız, sevdiğiniz ve atmaya kıyamadığınız parçaları seçin. Bu parçalara uygun tamamlayıcıları edinin ve kullanın. Kullanmaktan geri durduğunuz an, gelecek bahar gardırop detoksunda atacağınızı düşünün… Daha sonra atacağınız bir parçayı bugün neden tutasınız ki? Çekicilik biraz da mantık işi, değil mi…

esas parçalar

3. “Esas” parçalarda kalite arayın
Hani derler ya, “her kadının dolabında bir siyah elbise olmalı” diye. Benzer şekilde, bir jean, bir beyaz gömlek, stilettolar, güzel bir ceket, trençkot olmalı. İşte bu parçaları, maddi imkanlarınız çerçevesinde kaliteli olanlardan seçin. İyi bir parça uzun süre sizi iyi hissettirir.

son moda parçalar

4. Son moda ve ikonik parçaların farkını yaşayın
Öncelikle kaliteli ve ikonik parçaları edinin, sonra da bu parçaları son moda olanlarla kombinleyin. Muhteşem siyah minik elbiseniz ikonik bir parçadır. Onunla birlikte kullanacağınız yapay kürk ise son moda bir parça. Bakın nasıl da uyumlular.

parfüm

5. Parfümünüzle tüm koleksiyona imza atın
Parfüm konusuna biraz zaman verin ve seçici davranın. Seçtiğiniz parfümü uzun süre kullanacağınızdan emin olun. Kokuların imza gibi olduğunuzu unutmayın.

Çekici ve özenli bir gardırop oluştururken Penti’nin koleksiyonlarından faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Çekici Bir Gardılop Oluşturmanın Yolları - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Kendinizi Şımartmanın 7 Yolu

En son ne zaman kendinize sevgi ve şefkat gösterdiniz? En son ne zaman kendinize muhteşem bir gün ayırıp hiç suçluluk...

Kapat