Arama Yap

Cildinizi Güneşe Hazırlayın

Cildinizi Güneşe Hazırlayın

Güneş yükselmeye başladı, biz de güneşten korunmaya başlasak hiç fena olmaz. Güneş ve yazı elbette çok seviyoruz. Güneş olmasa, “deniz-kum-güneş” üçlüsü olmazdı, değil mi? O çok sevdiğimiz güneşin zararlı taraflarını bir kenara bırakıp, iyi gelecek taraflarını almak lazım. Bunu da, güneşle en çok haşır neşir olan cildimizi bu konuda geliştirerek sağlayacağız. Cildimiz güneşten ne alacağını bilirse her şey daha kolay olur. Cildimizi güneşe hazırlamanın birkaç farklı yolu var… Bunları tek tek ele alalım ve sonra güvenle güneşe çıkalım.

1. Çok şaşıracaksınız: SU
İlk sırada su önerisi görmeyi beklemiyordunuz değil mi 🙂 Yeniden hatırlatalım: Vücudumuzun dörtte üçü su, haliyle bu dengeyi korumak adına bolca su içmeliyiz. Güneşin cildimizdeki suyu buharlaştırmaması için önlem almak gerekiyor.

2. Klasiklerle devam: Nemlendirici
50 faktörlük ve su bazlı bir nemlendirici seçin, düzenli olarak da kullanın. Böylece cildinizi kavrulmadan, pul pul dökülmeden ve güneş lekesi olmadan yazı atlatır. Hemen hemen her gün güneşe çıkacağınız için de yüzünüz ortalama miktarda bronzlaşır. Bronzluğu riske atmıyoruz tabii ki 🙂

3. Son klasik: Vitaminler, minareller
Yazın vitamin dengesi için meyve, mineral dengesi içinde sodadan destek alabilirsiniz. Cildinizin kaybettiği vitamin ve mineralleri dışarıdan almayı ihmal etmeyin.
Bu maddeye kadar olanları, ilk kez duymadığınızı biliyoruz. Hepsi çok bilindik ama uygulanmayan şeyler. Hatırlatmazsak olmaz, bir şeyler eksik kalır.

4. Şapka Modasını Fırsata Çevirin
Yaz boyunca yüzünüzü güneşten korumak için, özellikle de öğle sıcağında dışarı çıkıyorsanız, bir şapka takmayı alışkanlık edinin. Şapkalar hem çok şık hem de işlevseldir.

5. Araba Kullanıyorsanız Ellere Dikkat
Yaz boyunca yüksek koruma faktörlü el kremi kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, beyaz ve kumaş bir bando eldiveni de araba kullanırken ellerinizi korumanıza yardımcı olur. Şimdiden hazırlayın.

6. Bacaklarınız Pul Pul Olmasın
Tiril tiril yazlık elbiseler giyerken bacaklarınızın nasıl göründüğünden endişe etmeyin. Bunun için de bacaklarınız güneşe hazırlayın. Şimdiden başlayın ve her gün kuru ve doğal fırça ile bacaklarınızı fırçalayın. Duştan sonra da doğal bir yağ ile nemlendirin. Kısa süre içerisinde bacaklarınız çok daha güzel görünecek.

7. Çatlamamış Dudaklar İçin
Yaz sıcağı ve güneş dudakları da vuruyor haliyle. Şimdiden dudaklarınızı güneşe hazırlayın ve güneşten koruyan günlük nemlendiricilerden edinin.

Cildinizi güneşe hazırlamak için 8  kolay adımı paylaştık. Şimdi yazın, güneşin ve kumsalların tadını çıkarma zamanı. Yaza hazırım diyenler için yeni plaj koleksiyonu Penti‘de!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Cildinizi Güneşe Hazırlayın - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Yazın En Moda Saç Modelleri

Saç modası o kadar değişken ve hareketli ki, bazen yetişmekte çok zorlanıyoruz. Ne de olsa saçlar, iyi bakılmazsa yıpranan ve...

Kapat