Arama Yap

Cildinizi Soğuk Havalardan Koruma Yolları

Cildinizi Soğuk Havalardan Koruma Yolları

Cildinizi soğuk havadan korumanız gerektiğini düşünüyor musunuz? Soğuk havanın cilde zarar verebileceği pek çok kişi tarafından düşünülmeyebilir. Cilde güneş zarar verebiliyorsa, soğuk da zarar verebilir. Soğuk havalarda iyi bakılmayan cilt, gözle görünür şekilde zarar görür. Cildinizi sadece yaz güneşinden değil, kış soğuğundan da korumalısınız. Cildinizi tepeden tırnağa soğuk havalardan korumanın yolları için önerilerimize göz atın.

Cildinizi Soğuk Havadan Koruma Zamanı

Temizlik Rutininizi Kışa Göre Ayarlayın
Yüzünüzü düzenli olarak her akşam köpüklü temizleyici temizleyin, tonikleyin ve etkili bir nemlendirici ile nemlendirin. Ancak, sabah uyandığınızda köpüklü temizleyici ile temizleme adımını atlayın. Sabah, yüzünüzü duru suyla yıkayın, tonikleyin ve nemlendirin. Nasıl olsa gece cildiniz kirlenmiş olamaz ve köpüklü temizleyici ile derin temizlik yapmanıza gerek yoktur.

Derin Temizlik ve Peeling Konusunda Hassas Olun
Yapılan araştırmalar, hatalı yapılan derin temizlik/peeling’in cilde çok zarar verdiğini gösteriyor. Peeling konusunda yumuşak granüllü ürünleri tercih edin. Cildinizi çizebilecek bir ürünü tercih etmeyin. Peeling konusunda rutininizi haftada bir kezden, iki haftada bir keze ayarlayın. Cildinize peeling uygulama saatinizi de, gece saatlerine denk getirin. Yani peeling yapıp sokağa çıkmayın. Soğuklarda cildiniz çok derinden etkilenebilir.

Kuruyan Cilt Bakımında Hassasiyet
Çoğumuz kışları kollarımızın ve bacaklarımızın kağıt gibi kurumasından şikayet ederiz. Bu durumu aşmak için, kışları birkaç kez hamama gitmeyi deneyebilirsiniz. Bu ölü derilerden arınmak için iyi bir yöntem. Ancak zor bir tarafı var ve herkese uymaya bilir. Bu sebeple, cilt kurumanızı önlemek için kuru fırça ile duştan önce cildinizi fırçalayabilirsiniz. Tabii bu tek başına yeterli olmayacaktır. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Her gün, masaj yaparak susam yağı ya da iyi bir nemlendirici ile nemlendireceğiniz cildiniz eskisi kadar kurumayacaktır.
Penti’nin termal taytları daha soğuk havalardan sizi korumak için burada.

Topuklar, Dizler ve Dirseklere Nem Bakımı
Topuklarınızın dokusu sizi rahatsız ediyorsa her zaman törpüleyin. Ardından nemlendirici bir yağ, vazelin ya da krem sürün. Düzenli hale getirerek çatlakları önleyebilirsiniz. Topuk bakımı konusunda mucize yoktur, sabır vardır, bizden söylemesi.
Dizler ve dirsekler kuruduğunda renk tonu koyulaşır. Bu durumu yine düzenli nemlendirme ile aşabilirsiniz.
Nemlendiriciler soğuk havanın verdiği sertlikle savaşmak için en iyi koruma kalkanları.

Derin Nem İçin Çözüm
Cildinizi kış soğuklarından korumak için beslenmenize de özen gösterin. Kolajen içeren gıdalar, , mevsim sebze ve meyvelerinden alınan vitaminler, bolca su tüketimi, şekerden uzak durmak, vücudun ve cildin nem dengesini korumak için en kolay yöntemlerdir.

 

Cildininizi soğuk havadan korumak için,
– Doğru beslenme
– Günlük yüz bakımı
– Günlük cilt bakımı yapmanız yeterlidir. Ve tüm bunlar günde sadece 20 dakikalık bir zamanınızı alır. Kendinizi soğuktan korumak bu kadar kolay.

Siz cildinizi soğuk havalardan korurken, Penti de sizi üşümekten korumak için hep yanınızda. Buraya tıklayın ve Penti’nin sıcacık kış aksesuarlarını inceleme fırsatı yakalayın.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Cildinizi Soğuk Havalardan Koruma Yolları - Moda & Güzellik Blogu