Arama Yap

Çizgili Modasını Yakala

Çizgili Modasını Yakala

2017-2018 sonbahar ve kış modasına baktığımızda, geometrik desenlerin ve çizgili kıyafetlerin bolca kullanıldığını görüyoruz. Koleksiyonların değişmez parçası olan çizgili kıyafetleri kombinlemek çok kolay değil. Ancak pratik ve işlevsel yollar bularak uyumu yakalamak mümkün.

çizgili modası 2017
Çizgili kıyafetleri nasıl kombinleyelim diyen herkesin kafasında başka soruların da olduğunu biliyoruz. Kombin önerileri, renk seçimleri, tarz seçimleri… Hepsi çizgili kıyafet kombinleri için önemli detaylar. Sezonun gözde desenlerinden çizgilileri nasıl kombinleyip tarzınızı pekiştireceğinize birlikte bakalım.

Çizgiler ve Kombinler
1. En bilinen çizgiler: siyah ve beyaz

çizgiler ve kombinler
Siyah beyaz çizgili parçalar, tüm çizgili kıyafetlerin atası sayılabilir. Siyah beyaz çizgili bluzlar vazgeçilmez bir klasik. Bluzların çizgilerinin ince olmasına özen gösterin, zira bu dönem popüler olanlar onlar. Siyah beyaz çizgili bluzlar genellikle siyah ve kırmızı kombinlerle görüyoruz. Bu çok zarif ve uyumlu. Çizgili bluzlarınızı tek ve tok renklerle kombinlemeyi unutmayın. Konu simetri, ahenk bozulmasın. Siyah beyaz bluzlarınızı, siyah bir etekle kombinleyin ve Penti’nin stripe külotlu çoraplarından birini de birlikte kullanın. Güzel bir uyum yakalamak gayet kolay. 

simetrik olmayan çizgiler

2. Simetrik olmayan çizgiler: Cıvıl cıvıl ve rengarenk
Siyah beyaz ve simetrik çizgililer sadece başlangıç. Bir de simetrik olmayan ve daha renkli çizgililer var. İşte onlar biraz kafa karıştırıcı. Öncelikle o basit ve çok da değişmeyecek gibi görünen kuralı hatırlayalım: aynı anda iki farklı desen kullanmıyoruz. Yani üzerimizde çiçekli bir etek varsa üzerine çizgili bir bluz giymiyoruz. Bu kuralı unutmadığınız sürece işler yolunda gidecektir. Unutmadan, renkli ve asimetrik çizgililer daha çok elbiselere yakışıyor veboyunuzu ve kilonuzu büyük bir ilizyonla değiştiriyor.

retro çizgiler

3. Retro çizgiler aşkı sardı her yanı!
Retro desenler, kışa o kadar çok yakışıyorlar ki… Retro zigzaglar, retro dairesel desenler ve retro geometri! Vazgeçilmez. Retro çizgilerin en öne çıkan özelliği, renkleri. Turuncu, mor, kahverengi, haki gibi renklerin zirvede olduğu retro desenler bu kış dolabınızda mutlaka yer alsın. Hem renklere hem de çizgilere uygun onlarca çoraptan birini seçmeye var mısınız? Retro kombinlerini tamamlayacak çoraplar Penti’de.

Sonbahar ve kışın tadını, hem renkler hem de desenlerle çıkarın. Sade bir kıyafeti bile etkileyici hale getirebilecek son moda çoraplar Penti’de.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Çizgili Modasını Yakala - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
çoraplar ve havalı adımlar
Çoraplar ve Havalı Adımlar

Çorap modasını yakalamayan kalmasın! Bu sonbahar ve kış çoraplar hayatımıza her zamankinden daha fazla dahil olacak. Nasıl olmasınlar ki, birbirinden...

Kapat