Arama Yap

Değişim Başladı, Peki Sen Değişime Var Mısın?

Doğa hep bir değişim ve dönüşüm içinde. Mevsimlerin değiştiği, toprağın kendisini dinlenmeye alıp tekrar dirildiği bu görkemli döngü içerisinde biz de değişiyoruz. Düşüncelerimiz değişiyor, isteklerimiz değişiyor, hayallerimiz değişiyor; her zaman kendimiz için daha iyisini aradığımızdan biz de kendi içimizde bir değişim halindeyiz. Peki biz değişim halindeyken doğayı nasıl değiştiriyoruz?

Açık konuşalım, insanlık olarak bugüne kadar her alanda tüketirken sonrasını çok düşünmeden hareket ettik, hem de doğanın dengesini bozacak derecede. Dünya’ya verdiğimiz hasarın gözle görülmekten çıkıp hayatlarımızı iyice etkilemesiyle geri dönüşümün ne kadar önemli bir konu olduğunu daha iyi anlamaya başladık. Her alanda çevre dostu olmanın yollarını ararken modada da bu işin bir şekilde yapılabileceğini gördük: Sürdürülebilir Moda.

Doğa ile dost olabilmek adına alternatif yolları bulma arayışında değişim modada da başladı! Artık moda ve tekstil dünyasının devleri ekolojik moda ilkeleri doğrultusunda hareket ederek doğaya karşı olumsuz etkileri azaltmak için çaba sarf ediyor. Çevreci, dönüştürülebilir, yüksek kaliteli ürünlerin hedeflendiği bir akım olarak tanımlayabileceğimiz sürdürülebilir moda ile atık miktarı azaltılıyor, malzemelerin ömrü uzatılıyor, geri dönüşüm ile elde edilenlerden kaliteli üretim yapılıyor.

Bu noktada “Değişim hayatımızda, bizimle her anımızda” mottosuyla hareket ettik, değişime varım dedik. Pet şişelerin doğaya ne derecede zarar verdiğini ve aynı zamanda uzun yıllar boyunca doğada yok olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. İnsanların kısa vadede farkına varmadığı bu plastik atıklar uzun sürede hepimizin hayatını olumsuz etkilemekte. İşte tam da burada Penti olarak değişime varım dedik doğaya zarar veren pet şişelerden dönüştürülmüş iplikleri kullanarak I’M IN Koleksiyonu’nu ortaya çıkardık. Normalde doğaya zarar verecek ürünlerin braletlerden taytlara, pantolonlardan pijamalara dönüşmesine seyirci olmak harika!

Değişime ayak uydurman ve dönüşümün bir parçası olman için tasarlanan bu koleksiyon ile sen de değişime var mısın?

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Değişim Başladı, Peki Sen Değişime Var Mısın? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Değişim Çoktan Başladı!

Her ne kadar yazın bitmesinin hüznünü yaşasak da sonbahar ve kışın kendine has havalarını hafiften aradığımız ve bu mevsimlerin modası...

Kapat