Arama Yap

Doğada Bir Gün İçin Olmazsa Olmazlar

Doğada Bir Gün İçin Olmazsa Olmazlar

Çık vatandaş çık… Evlerde oturmak yok, doğayı keşfet! Hem doğa bizim en güzel, en sıcak yuvamız değil mi? Doğada bir gün geçirmek, uzay zamanda koskoca bir yıla denk geliyormuş, bizden söylemesi. Şaka bir yana, doğaya kavuşmak için kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Büyük şehirlerde hayat çok hızlı akıyor, her şey çok katı ve köşeli. İşte bu sebeplerle sık sık doğaya koşmak gerekli. Doğada bir gün geçirmek için sizi hazırlayacağız. Hadi bakalım, rotamızı doğaya çevirelim…

Doğada Bir Gün

Günün Planı
Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, yakınlarınızdaki bir park ya da ormanı seçmekle işe başlayın. Doğada zaman geçirmek için en güzel zaman sabahlardır. Sabah sakinliğini doğada yaşayın, eşsiz bir deneyim olacaktır. Doğa yürüyüşü sonrası kahvaltı ve dinlenmeye de zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Günün planını hazırlayın, ulaşım seçeneklerini ve molaları hesaplayın.

Hava Durumu Kontrolü
Sık sık söylüyoruz: Soğuk hava yoktur, yanlış kıyafet vardır. Hava yağışlı olmadığı sürece doğru kıyafetleri seçip, doğanın tadını büyük bir keyifle çıkarabilirsiniz. Termal içlikler, doğada rahatça vakit geçirmeniz için sizi sıcak tutarlar. Sıcacık çoraplar, eldivenler ve berelerle birlikte doğada yürümenin tadını çıkarın.
Yağışlı bir gün için plan yapıyorsanız, yanınıza bir de şemsiye alın. Yağmur temizliği ve ferahlığı da doğa sevdasına dahil.

İçinizi Isıtın
Yılın her zamanı kullanabileceğiniz bir termos edinin. Uzun zaman işinize yarayacak bir termos, doğada sıcak ve soğuk içecek ihtiyacınızı karşılar. Yanınıza kahve ve atıştırmalıklar alarak, doğanın keyfini çok daha güzel bir şekilde çıkarmanız mümkün. Doğaya çöp atmayacağınızı bildiğimiz için bu konuda bir yorum dahi yapmıyoruz.


Günün Tadı
Doğada bir gün geçirmenin en güzel yönlerinden birisi de, günün geri kalanında “bugünü muhteşem geçirdim, kendim için harika bir şey yaptım” hissiyle dolmaktır. Kendiniz için harika bir şey daha yapın: Lezzetli bir kahvaltı. Evde ya da dışarıda kendinize bir de kahvaltı ikram edin.

Doğada bir gün geçirmek için sizi sıcak tutacak termal kıyafetler, çoraplar ve aksesuarlar Penti’de. Hemen tıklayın.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Doğada Bir Gün İçin Olmazsa Olmazlar - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Evde Kış: Evin Keyfini Çıkarma Yolları

Evde oturmaktan, evin tadını çıkarmaktan aldığınız tadı başka bir şeyden almıyor musunuz? Evinizden uzak kalınca koşa koşa dönmek mi istiyorsunuz?...

Kapat