Arama Yap

Doğum sonrasında annenin ihtiyaçları ve lohusalıkta anneyi mutlu etme yolları!

Bir kadın, gebelik dönemi boyunca hormonal, fizyolojik ve anatomik olarak oldukça zorlanır ve bazı değişimler yaşar. Gebelikle birlikte yükselen östrojen ve progesteron düzeyleri annenin hem fizyolojik hem de psikolojik ihtiyaçlarında hassasiyetler gelişmesine neden olur. Bu sebeple özellikler gebelerin ve yeni annelerin yaşadıkları bu süreçte eşleri, yakınları ve sağlık uzmanları tarafından aldıkları destek önemlidir.

 

Lohusa dönemine özgü hüzün, kaygı, korku ve depresif duyguları ötelemenin yolu annenin bebeği düzenli olarak emzirmesidir. Emzirme eylemi sırasında oksitosin (bağlılık) hormonu salgılanır ve bu eylem hem bebeğe hem de anneye güvende hissettirir.

 

Anne bu zorlu süreçlerde asla yalnız bırakılmamalıdır. Babalar, bebek bakımı ile ilgili gerekli birtakım bilgileri bebek dünyaya gelmeden önce okuyarak doğumdan sonraki sürece hazırlanabilir.

 

Bu sürecin tüm zorluklarının konuşulması her iki tarafı da rahatlatacaktır. Babaların dertleşmeye açık tavırları anneler tarafından memnuniyetle karşılanacaktır. Aynı zamanda aile içi paylaşımlar, aile içi bağı güçlendirecektir.

Annenin kendini güzel hissetmesi de psikolojik bir ihtiyaçtır. Elbette rahatlıktan ödün vermek için erken olan bu dönemde ikisini birden mümkün kılmak gerekir. Tam da bu noktada Penti Mama hamile ve emziren anne ürünleri ikisini birden sunuyor. Hamilelik ve lohusalık döneminde artık annelerin de kendilerini güzel, havalı, rahat hissedebilecekleri sade ve cool pijamalar, gecelikler, taytlar, pantolonlar, tişörtler, bluzlar, hamile külotlu çorapları, emzirme sütyen ve atletleri, hamile spor giyim ürünleri Penti Mama koleksiyonunda. Siz de bir göz atmalısınız!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Doğum sonrasında annenin ihtiyaçları ve lohusalıkta anneyi mutlu etme yolları! - Moda & Güzellik Blogu