Arama Yap

Doğuma giderken pijama mı gecelik mi tercih edilmeli?

Hamilelik, hem heyecanlı hem de karmaşık bir süreçtir. Birçok şeyin planlanması, hazırlıklar yapılması gerekir. Kararsız kalınan konulardan biri de doğumdan sonra pijama mı yoksa gecelik mi giyilmesi gerektiğidir.

 

Pijamanın avantajları nelerdir?

Doğum sonrasında yaşanan travma ya da doğumhanenin soğuk olmasına bağlı olarak kadınlar birkaç saat üşüme ve titreme yaşayabilirler. Pijama bu süreçte sizi sıcak tutarak üşümenizin önüne geçebilir. Konforuyla ön plana çıkan pijama toplanarak sizi rahatsız etmez ve rahat bir uyku çekebilirsiniz.

 

Geceliğin avantajları nelerdir?

Doğum sonrasında dikişler durmaya devam eder, sancılar bir mühlet daha sürer. Sonda takılması, hastane bezi kullanılması gibi durumlar da pijama giymeyi imkânsız hâle getirir. Bu durumlarda gecelik, pijamadan daha kullanışlı olabilir.

Hastane çantanızda belki birine, belki ikisine birden yer açmaya karar vereceksiniz. Ne olursa olsun sizi en rahat ve kadınsı ettirecek modelleri burada bulacaksınız. Penti Mama yeni sezon hamile ve emziren anne koleksiyonu hem şık, hem rahat, hem de tarz anneler için tasarlandı. Emzirme kolaylığı sağlayan pijama ve geceliklerle bebeğinizle bol bol ten teması kurabilir, eve yenidoğan tebriğine gelen misafirlerinizi bu ev giyim ürünleriyle çok rahat karşılayabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Doğuma giderken pijama mı gecelik mi tercih edilmeli? - Moda & Güzellik Blogu