Arama Yap

Düğün Saçı Ve Makyajı İçin Küçük Sırlar

Düğün Saçı Ve Makyajı İçin Küçük Sırlar

Düğün gününe hem siz hem de kuaförünüz hazır mı? Bir gelinin düğün günü olmazsa olmazları arasında bulunan gelin saçı ve makyajı konusunda bildiklerimizi ve öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Düğün saçı ve makyajı için küçük sırlar ve önerilerle dolu bir yazı için yola çıkıyoruz.

1. Saçlar İçin Prova
Düğünde saçınızın nasıl olacağına bir katalogdan ya da web sitesinden bakıyorsanız, muhtemelen evdeki hesabın çarşıya uymama ihtimaline de hazırsınızdır. Gelin saçı konusunda kuaförünüzle anlaşırken, saçınızın bir provasını yapmasını da mutlaka isteyin. Size yakışacak modeli deneme ve yanılma metodu ile bulmak çok daha sağlıklı olacaktır.

2. Saç Renginizi Son Haline Getirin
Düğünden en az bir hafta önce, saçlarınızın renk ve kesimi konusunda son modeli verin. Düğün gününe kısa süre kaldığında böyle detayları düşünmek zorunda kalmayın.

3. Makyaj Provası
Tıpkı saçta olduğu gibi, makyajda da mutlaka prova olmalı. Makyajınızın yüz şeklinize, cilt alt tonunuza ve kişiliğinize uyduğundan emin olun. Kendi düğününüze bir yabancı gibi gitmemek için bu detay da mutlaka talep edin.

4. Makyaj Malzemelerini Edinin
Düğün makyajınızda kullanılacak bazı ürünleri siz satın alın ve makyaj çantanızda bulundurun. Böylece hem hijyenik bir tercih yapmış olursunuz, hem de makyaj tazeleme ihtiyaçlarınızı gidermek kolay olur.

5. Düğün Esnasında Tazelik İçin
Düğün esnasında saç ve makyajınızın tazelenmesine ihtiyaç duyacağınız anlar için kuaförünüzle anlaşarak gece boyu sizinle olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm fotoğraflarda fotojenik olmak için bu iyi bir fikir.
Düğün esnasında pek çok kişiyle yanak yanağa öpüşeceğiniz için ten ve dudak makyajınız silinmeye meyilli olacaktır. Bu iki bölge için önlemlerinizi alın.

6. Püf Noktaları
– Düğün öncesi saç ve makyaj için kuaföre giderken kolayca çıkarabileceğiniz kıyafetler tercih edin.
– Kuaförde giyinecekseniz, gelinliğinizin, gelinlik iç giyimlerinizin, ayakkabı ve benzeri tüm aksesuarlarınızın bir listesini çıkarın ve unutmayın.
– Gelin iç giyim ihtiyaçlarınız için Penti’ye uğramayı ihmal etmeyin.
– Size her koşulda yardımcı olacak arkadaşınızı seçin ve onunla gün boyu iletişimde kalın.
– Düğün ve fotoğraf çekimini aynı güne sıkıştırmayın, düğün günü acelesiz ve rahat olmaya bakın.

Gelin saçı ve makyajı konusunda kendinizi iyi ve yüksek öz güvenli hissetmeniz önemli, bundan taviz vermeyin.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Düğün Saçı Ve Makyajı İçin Küçük Sırlar - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Mutlu Bir Yaz İçin 20 İpucu

Haziran ayının en güzel günlerini yaşıyoruz. Hava sıcacık, ara sıra bir rüzgar bizi serinletiyor ve güneş içimize damlıyor. Mutlu bir...

Kapat