Arama Yap

Düşük Bütçeli Tatil Yapmanın Formülü

Düşük Bütçeli Tatil Yapmanın Formülü

Tatil, hava ve su gibi hepimizin ihtiyacı… Bütçeniz ne olursa olsun tatil yapmanın bir yolu vardır elbette. Düşük bütçeli bir tatil için, temel kalemleri ele aldık. Nereden, nasıl tasarruf ederek tatil bütçenizi denkleştirebileceğinizi planlama zamanı!

1. Yol masraflarını küçültme zamanı
Düşük bütçeli tatil yapmanın ilk formülü, yol masraflarını küçültmek olacaktır. Yol masraflarını küçültmenin de iki yolu var… İlki, uçak yerine otobüs ile yolculuk etmek. Gideceğiniz yer için biletinizi hala almadıysanız, uçak bileti fiyatları çok pahalı olacağından otobüsü tercih etmenizi önerebiliriz.
İkinci yolu ise, yakın lokasyonları tercih edebilirsiniz.
Size yakın olan, kısa sürede ve daha uygun fiyata ulaşabileceğiniz bir yer, yol masrafınızı düşük tutmanıza yardımcı olacaktır.

2. Konaklama seçenekleri
Konaklama konusunda ülkemizde pek çok alternatif var. Ekonomik pansiyonları tercih edebilirsiniz. Bu, minibar, büyük bir oda, yüksek kalite otel ürünlerinden vazgeçmek anlamına gelse de; temiz, kliması ve banyosu olan bir oda hepimize yeter.

Biraz daha ekonomik bir tercih için, gideceğiniz yerde bungalovlar varsa değerlendirebilirsiniz. Daha özgür ruhlu bir maceracıysanız, çadır ve kamp alanı kiralayın. Hayatınızın en güzel deneyimi olabilir!
Konaklamada temel uyarımız, güvenliğinizi asla riske atmamanız.

ekonomik konaklama seçenekleri

3. Tatil hazırlıkları için ekonomik alışveriş
Tatil ihtiyaçlarınızı listeleyin. İhtiyaçlarınızı, plaj kıyafeti, günlük kıyafet, sandalet, havlu, kişisel bakım ürünleri gibi kategorilere ayırın. Öncelikle evde olanları valizinize koyun. Plaj giyiminde ihtiyaç duyduğunuz tüm ihtiyaçlarınızı Penti’nin büyük sezon indiriminden edinebilirsiniz. Böylece hem ekonomik hem de kaliteli seçimler yapmış olursunuz. Bikiniler, mayolar ve plaj giyim ürünlerinde, kampanyayı kaçırmayın.

tatil penti bikini mayo

4. Tatilde nasıl harcamalı?
Tatile gittiğiniz yerin fiyatlarını az çok biliyorsanız şahane! Hemen kağıdı kalemi elinize alın ve günlük ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını yazın. Mesela kendinize günde 100 TL harcama sınırı koyun. 100 TL’yi aşmadan günlük yeme içme ve gezme ihtiyaçlarınızı giderin.
Müzelerin olduğu bir bölgeye gidiyorsanız, mutlaka Müze Kart alın ve tek tek ödeme yapmak zorunda kalmayın. Kitaplar ve mizah dergileri günlük eğlenceniz için yeterli olabilir. Çantaya atmayı unutmayın.

tatilde alışveriş

5. Tatilde alışveriş
Tatilde alışveriş yapmak, hem bütçeniz hem de valiziniz için ağır olabilir. Tatilde hem kendiniz, hem de şehirdeki arkadaşlarınız için küçük hediyeler almaktan öteye gitmeyin. Tatilde kıyafet, günlük kullanım eşyası ya da geleneksel ürünler için gereğinden fazla ödeme yapma riskiniz olduğunu unutmayın. Üstelik, o anda ihtiyacınız olmayan bir şey için neden büyülenip bütçenizi zorlayasınız ki?

Düşük bütçeli ve keyifli bir tatil yapmak her zaman mümkün. Aslında neye ihtiyacınız olduğuna karar verin ve yola çıkın. İhtiyacınız olan lüks değil, güzel bir tatil.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Düşük Bütçeli Tatil Yapmanın Formülü - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
motivasyonu yükseltme zamanı
Motivasyonu Yükseltme Zamanı

Sıcak yaz günlerinin tadını çıkarırken, sporu ve bedenimizi hangimiz ihmal etmedik ki? Nereden yakalar ve başlarsak kardır. Şimdi motivasyonu yükseltme...

Kapat