Arama Yap

Ev Düzenleme Tüyoları

Ev Düzenleme Tüyoları

Tahmin edelim bir süredir evi düzenleme fikri aklında ama bir türlü başlayamıyorsun 😊 O zaman bu yazımız tam sana göre.

Öncelikle toplamak istediğin yerlerin bir listesini çıkar. Bütün evi aynı gün düzenlemek biraz göz korkutucu olabilir. Bir haftaya bölebilirsin mesela; Pazartesi mutfak, Salı lavabo, Çarşamba salon Perşembe yatak odası gibi bir liste yapabilirsin. Böylelikle hem planlı olacaksın hem de rahat.

 

Kıyafet – Eşya Eleme

Öncelikle evde uzun zamandır kullanmadığın eşyaları bir poşete ayır. Uzun zamandır giymediğin kıyafetler, bir daha okumayacağın kitaplar … Bunları bir kenara ayırdıktan sonra gruplayıp ihtiyacı olanlara dağıtabilirsin mesela.

 

 

Düzenli Olmak

Çekmecene koymak için evde olan birkaç kutuya ihtiyacın var (ayakkabı kutusu olabilir mesela). Bu kutulara iç çamaşırlarını veya çoraplarını katlayarak arka arkaya koyabilirsin. Böylece neredeyse yarı yarıya daha fazla yer kalacak.

 

 

Makyaj Masası

En büyük dağınıklıklardan biri de tabii ki makyaj malzemeleri ve takılar. Burada sana önerebileceğimiz en kolay şey minik kutular kullanmak. Takı kutuları, bitmiş kremler eski hediye kutularının hem kapağını hem de kendisini kullanabilirsin.

Bir kısmı takı bir kısmı makyaj için ayırabilirsin. Her kutuyu da farklı bir şey koymak için kullan. Ruj, allık, küpe yüzük…

Kapalı kutu kullanmak istersen üstlerine kendin etiket yapabilirin. (İhtiyacın olan malzemeler: kağıt, renkli kalem ve bant)

 

 

Masa Düzeni

Masana eski kupalarından birkaç tane alıp kalemlik olarak kullanabilirsin. Defterleri üst üste koyup yer kazanabilir ve rahat bir alanda çalışabilirsin.

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Ev Düzenleme Tüyoları - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Yılbaşı Ruhuna Girmenizi Sağlayacak Ev Ürünleri

Yılbaşının gelişi sana da mutluluk getirmiyor mu? Bizce yılın en güzel ve eğlenceli zamanlarından biri! Yılbaşı ruhuna girmek içinse sana...

Kapat