Arama Yap

Evde Cilt Bakımı

Evde Cilt Bakımı

Son günlerde evde fazlasıyla evdeyiz. Evdeki vaktimizi nasıl verimli geçirebiliriz diye sorduk ve senin için evde cilt bakımının püf noktalarını araştırdık. Cilt bakımı yapmak istiyorsan yapman gereken ilk şey cildini temizlemek. Eğer temiz bir cildin olmazsa bakım yapmanın da pek bir anlamı kalmıyor. Hadi hep birlikte bakalım.

Limon ve Bal

Limon ve balı karıştırarak pamuk yardımıyla cildine uygulayabilirsin. Böylece yüzündeki kirden doğal bir yol ile kurtulabilirsin. Unutmadan alerji konusuna da değinelim. Uygulamadan birkaç gün önce iç bileğinde uygulayacağın ürünleri denemeyi unutma!

 

 

Salatalık

Salatalık suyunu sıkıp yine bir pamuk yardımıyla cildine uygula. Cildini nemlendirmek için hem kolay hem de sağlıklı bir yol. Belki iki dilim kesip gözlerine koyup biraz dinlendirirsin, ne dersin?

 

 

Siyah Noktalar

Çoğumuzun siyah noktalarla problemi var. Peki bunu nasıl çözebiliriz? Bir miktar suyu kaynat, daha sonra büyük bir kaba boşalt. Yaklaşık 10 dakika boyunca yüzünü buhara tut. Bu şekilde cildin yumuşayacak ve siyah noktalardan daha rahat kurtulabileceksin. Ayrıca dilersen kafana bir havlu tutarak bu işlemi hızlandırabilirsin.

 

 

Nemlendir

Bütün bu işlemlerden sonra cildini nemlendirmeyi unutma! Güzel bir cilt için temizlemek kadar nemlendirme işlemi de çok önemli.

 

 

Not: Sağlıklı bir cildin en önemli sırrı su. Bol bol su içmeyi unutma!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Evde Cilt Bakımı - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Ev Düzenleme Tüyoları

Tahmin edelim bir süredir evi düzenleme fikri aklında ama bir türlü başlayamıyorsun 😊 O zaman bu yazımız tam sana göre....

Kapat