Arama Yap

File Çorap Trendi

File Çorap Trendi

Modanın tekerrür eder halini hepimiz her sezon çok net bir şekilde görebiliyoruz. Moda olgusu hayatımıza girdiği andan itibaren kıyafetler sezon sezon farklı şekilleriyle varlıklarını sürdürüyorlar. Bu parçalara ispanyol paça pantolonlar, yüksek bel jeanler, vatkalı omuzlar gibi bir çok örnek vermek mümkün. Bu kıyafetlerin vazgeçilmez tamamlayıcıları ise aksesuarların yanı sıra şüphesiz çoraplar olmuştur.

Çorap deyip de geçmemek gerekiyor. Onlar da trendlere göre şekilleniyor ve iyi kombinlemeyle harikalar yaratılabiliyor. Son 2 sezondur çorap modelleri arasında en çok dikkat çekenler ise file çoraplar.  Eskiden etek altında görmeye alışık olduğumuz file çoraplar, 2016’nın sonlarına doğru kendini çok farklı kombinlerde göstermeye başladı. Bu farklılıklar da file çoraplarla ilgili çevremde de oldukça şahit olduğum, insanların aklına yerleşmiş olan yüksek topuklularla oluşan aşırı feminen veya postallarla kullanılan punk algısını sona erdiriyor diyebiliriz. Tüm tarzlara hitap edebilen ve son zamanların gözdesi -benim de favorim- olan file çoraplar nasıl kombinlenir gelin beraber bakalım 🙂

külotlu file çorap

File çorapları günümüzde külotlu çorapsoket ve diz altı çeşitleriyle görmek mümkün.

File külotlu çoraplar tabuları yıktı ve bir çok kombinde kendilerini göstermeye başladılar.

  • Öncelikle tarihimizden bize miras etek ve topuklu ayakkabı ikilisiyle giyilen file külotlu çoraplardan başlayalım. Fazla seksi bir materyal olarak algılanan bu hal, şuanda bir toplantıya giderken bile giyebileceğiniz kadar doğal bir hal aldı denebilir. Özellikle sık delikli olan file çorapları, düz bir elbise ve sade, topuklu ayakkabı ile beraber işe veya özel bir akşam yemeğine giderken tercih edebilirsiniz.
  • Genellikle botlarla ve topuklu ayakkabılarla anılan file çoraplar artık spor ayakkabıların da kadim dostları haline geldiler. Şu mevsimde bile vazgeçemediğim ikili onlar. Siz de soğuk havalara rağmen ‘Filesiz asla’ diyorsanız, file çorabınızın altına mat ten rengi bir külotlu çorap giyebilirsiniz. Ayrıca bu ikiliye her şeyin yakıştığını söyleyebilirim. Dolayısıyla mini bir elbise, dar bir jean veya uzun bir etek ile rahatlıkla kombin yapabilirsiniz.

file külotlu çorap modelleri

  • Külotlu file çoraplar tabularını yıktı ve bu ciciler artık jeanlerin altından da bizlere göz kırpıyor. Son sezonların vazgeçilmez parçası olan yırtık, yüksek bel boyfriend jeanlerle bir harika duruyorlar. Hatta ince belinize güveniyorsanız, yüksek bel bluzlarla yukarı kadar çektiğiniz file çorabınıza daha fazla görünme şansı verebilirsiniz. Sınırları daha da zorlayıp bel kısmı dekolteli elbiselerinizle de kullanabilirsiniz.

Diz altı file çoraplar da günlük kullanıma oldukça uygunlar.

  • Bu çorapların en sık bütünleştirildiği parçalar dizleri yırtık olmayan jeanler veya bol pantolonlar. Spor ayakkabılarla kombinleyebilir hatta file çorabınızın üzerine soket bir çorap giyerek bu kombini daha da farklılaştırabilir, ufak topuklu ayakkabılarla da şıklığı farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.
  • Eğer daha iddialı bir kombin yaratmak isterseniz, diz altı file çorapları mini eteklerle ve elbiselerle de kullanabilirsiniz. Bu kombinde kullanacağınız ayakkabı çok önemli. Klasik görünümlü düz ayakkabılarla daha hoş duracağına eminim.

diz altı file çorap

Son olarak daha önce şahit olmadığımız file çorap modeline parmak basalım; soket file çoraplar ve dikkat çekici kombinler.

  • Soket çoraplar ise en çok kısa, bol paça jeanlerle tercih ediliyor. Kalın topuk küt burunlu ayakkabılarla, oxford tarzı ayakkabılarla veya spor ayakkabılarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.
  • Bir diğer kullanım şekli ise mini etek ve elbiselerle kombinlemek. Aşırı feminen bir görüntüden ziyade özellikle düz taban, kibar görünümlü ayakkabılarla yapacağınız sade bir kombin göz dolduruyor olacaktır.

File çoraplara ‘Aramıza tekrar hoşgeldiniz!’ diyerek sevgiyle selamlıyorum. Siz de bu yeni ve keyifli trende şans verin ve en azından bir deneyin derim. Hayat tabularla yaşamak için çok kısa. O yüzden keyfini çıkarın 🙂

Sevgiler,

Özge Arın

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

File Çorap Trendi - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
sevgili için hediye
Kız arkadaşını sevgililer gününde şaşırtmaya hazır mısın?

Testi çöz, kız arkadaşın için sevgililer gününde en iyi hediye seçeneklerini öğren!

Kapat