Arama Yap

Gardırop Detoksu Zamanı

Gardırop Detoksu Zamanı

O kutsal günler başladı: “Yazlık ve kışlıkları ayırıyorum” diye beyanlarda bulunduğumuz o günler kapımızı çalıyor. Bunun diğer anlamı da gardırop detoksu… Yani liseden beri sakladığınız jeanları, zayıflarsam giyerim dediğiniz etekleri, çok cesur bulduğunuz için giyemediğiniz bluzları hayatınızdan çıkarma zamanı. Öncelike biraz gardırop detoksunu övelim istiyoruz. Gardırop detoksu size nefes aldırır, gardırop detoksu yeni alışverişler için yer açar, gardırop detoksu sizi hafifletir…. Saatlerce gardırop detoksu övebiliriz… Muhteşemdir ve herkese iyi gelir. Peki nasıl olacak bu detoks derseniz hemen detayları sıralamaya başlayalım.

1. Eskilere veda
Çok basit bir kural bu. Hızlıca uygulayacağınız bir yöntem… Son 1 yıldır giymediğiniz şeyler, aslında ihtiyacınız olmayan şeylerdir. Düşünsenize geçen 1 yıl boyunca, ne yazın ne de kışın sizinle olmamış o parçalar… Eee dolapta ne işleri var? Ne hadlerine sizin dolabınızda boşu boşuna yer tutmak. Vedalaşın, kapının önünde yerlerini hazır edin. İşte bu kadar basit bir kural…

2. Sayısal ölçülere inanın
Kilo verirsem, kilo alırsam, uzarsam, kısalırsam diye aldığınız o kıyafetler var ya, hani fiyat etiketi bile üzerinde duran kıyafetler. İşte onlar durdukları yerde çok sıkılıyorlar. Onları özgürlüklerine kavuşturun. Onlara veda edin ve rahatlayın. Üstelik o kıyafetleri, sevdiğiniz arkadaşlarınıza hediye edin. Güzellikler paylaştıkça çoğalır.

3. Sadece giyim kuşam değil
Bir de ayakkabılar var! O özel günleri bekleyen ayakkabıların modası geçti, sizin de canınız hiç giymek istemiyor zaten. Onlar da özgürlüğüne kavuşturulması gerekenler arasında. Onlar gitsin ki, yerine hevesle kullanacağınız yenileri gelsin.

4. Kozmetik meseleler
O asla kullanmadığız rujlar, far paletleri, temizleyiciler, maskeler ve ojeler sizi beklerken tozlandı… Açılmamış paketler varsa tabii ki dursun ama o üzerinden 6 ay geçip hala kullanmadıklarınız artık gitsin… Çok rahatlatıcı olacak, biliyoruz.

5. Korkmayın
Bir şeyleri çöpe atmak, ihtiyacı olana vermek ya da geri dönüşüme sokmak çok motive edici, keyifli bir his ve kendiniz muhteşem hissedeceğinize de eminiz. O zaman korkmayın ve o hamleyi yapın.

Bahara taze bir başlangıç, yenilik hissi ve yeni parçalara yer açmak için 5 adımda gardırop detoksunuzu tamamlayın.

Yeniliklere yer açmak için daha iyisi var mı?

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Gardırop Detoksu Zamanı - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
İç Giyimde Tazelik

Yeni bir mevsim geliyor… Her yenilik gibi bu da tazelik getiriyor. Tazelik içten dışa her yanımızı sarsın. O zaman iç...

Kapat