Arama Yap

Gardırop Düzenleme Metodu

Gardırop Düzenleme Metodu

Hayatınızı, evinizi ve gardırobunuzu en sevdiğiniz hale getirmek istiyorsunuz değil mi? Hem aradığınız her şeyi kolayca bulmak, hem de artık “nedensizce” kullanmadığınız eşyaları hayatınızdan çıkarmak için Konmari’den destek alabilirsiniz. Konmari’nin ne olduğunu ve hayatınızı nasıl değiştirebileceğinizi anlatmak üzere kolları sıvıyoruz. Gardırop düzenleme metodlarından Konmari, kolay, işlevsel ve güçlü etkileriyle milyonlarca insanın hayatını değiştirdi, belki sizin için de bir şeyler önerir. Ne dersiniz?

Konmari ile Hayatınızı Düzenleyin

Konmari Nedir?
Konmari, ev, yaşam ve eşya düzenleme metodu. Eşyalarınızı, size mutluluk verip vermediğine göre ayırdığınız, evinizi size mutluluk vermesi oranında dekore ettiğiniz bir yaklaşım. Konmari’de temel nokta, hayatı daha kolay ve mutlu yaşamak. Konmari, hayatı mutluluk odaklı yaşamanızı anlatırken, eşyalarınızı ve gardırobunuzu nasıl düzenleyeceğiniz hakkında da öneriler sunuyor.
Konmari metodu için, fazlalıkları hayatınızdan çıkarıp, kalanlarla yeni ve keyifli bir düzenleme yapmanız esas nokta.

Gardırobunuz İçin Konmari
Konmari metoduna kişisel alanınızda başlayın. Önce kişisel alanınızı toparlarsanız, gerisi çok daha kolay olacaktır. Bir yerden başlamak insana cesaret verir.
– Öncelikle tüm kıyafetlerinizi karşınıza alın. Kıyafetlerinizi, üstler, altlar, iç giyim, çoraplar, pijamalar, aksesuarlar olarak ayrı kümelere koyun. Ardından, her bir eşyayı elinize alınca şu soruları sorun: “Bu kıyafeti giymek beni mutlu ediyor mu?”, “En son ne zaman giydim?”, “Hemen yarın giymek üzere hazırlasam, gerçekten giyer miyim?” Bu sorulara olumsuz cevaplar veriyorsanız, o kıyafeti hayatınızdan çıkarın.
– Konmari, kıyafetlerinizi küçük bir dikdörtgen şeklinde katlamanızı ve hepsini görecek şekilde dolabınıza dizmenizi söyler. Askı gerektirenleri de her askıya bir kıyafet gelecek şekilde asabilirsiniz. Böylece, tüm kıyafetlerinizi görür, sonraki alışverişleriniz için ihtiyaçlarınızı daha iyi belirler ve giymeyi sevdiğiniz kıyafetleri kolayca görmenizi sağlar.
– Konmari katlama yöntemi, gardırobunuzdaki her bir kıyafet için geçerlidir. Konmari’ye göre, çorabınızın esnekliğini zedelememek için çorapları iç içe koymak doğru değildir. Onları da katlayın.

Hayatınız İçin Konmari
Hayatınızı düzenlemek için de Konmari metodundan yardım alabilirsiniz. Konmari metodu konusunda öncelikle sabırlı olun. Evinizdeki fazlalıkları dışarı çıkarmak için kendinize biraz zaman verin. Her şeyi birkaç gün içinde elden geçiremezsiniz. Bir ay kadar bir zamanda evdeki fazlalıkları çıkarın. Ardından düzenlemeye başlayın.
Evde Konmari için,
– Gardırobunuzda Konmari yapmakla işe başlayın.
– Çok hızlıca dağılan mutfak eşyalarına el atın.
– Kitap, defter gibi uzun süre evde bulunan eşyaları ayıklayın.
– Sizin için özel anlamı olan eşyalara tekrar bir bakın.

Konmari ile Alışveriş
Konmari metodu size, sizi mutlu etmeyen ve hayatınızda amaçsızca yer tutan her şeyi hayatınızdan çıkarmanızı anlatır. Sonrasında da, kalanları yeniden düzenleme aşaması başlar. Kalanları yeniden düzenlerken ihtiyaç duyabileceklerinizi, yine Konmari yaklaşımı satın alın. Beğendiğiniz eşyaları ve kıyafetleri sizi mutlu etme, hayatınıza dahil olma ve kullanışlılığına göre değerlendirin.

Konmari metodu ile mutlu bir gardırop ve ev mümkün. Hayatınıza biraz daha mutluluk katmak için Konmari’nin size “hemen al” diyeceği birbirinden güzel tasarımlar Penti.com’da. Bir göz atın. 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Gardırop Düzenleme Metodu - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Herkesin Bilmesi Gereken 10 Güzellik Tüyosu

Konumuz güzellik! İşte size kısa, etkili ve kolay uygulanabilir öneriler verececeğimiz, hayatınıza küçük ve güzel değişiklikler sunacağımız satırlardayız. Herkesin bilmesi...

Kapat