Arama Yap

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilecek 6 Şey

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilecek 6 Şey

Düğün tarihi için gün sayanlar, gelinliği için model arayanlar, korseyi sütyeni dert edenler buraya! Düğün gününüzde harika görünmeniz için önerilerimizi bir araya getirdik. Gelinlik seçerken dikkat edilecek her şey burada! Düğün gününü aldıysanız ve hazırlıklar için liste çıkarıyorsanız, önerilerimize buyrun…

Gelinlik seçerken…

1. Vücut tipinize göre seçim yapmak…
Bunu ilk söyleyen biz değiliz. Hemen hemen tüm gelin adayları da bu öneriyi duymuştur. Peki bu öneri neden ısrarla tekrarlanır? Çünkü insanlar gelinlik seçerken vücut tiplerine değil de, sezonun modellerine göre seçim yapma hatasına düşebiliyor. Siz bu hataya düşmeyin. Büyük göğüslü kişiler straplez bir gelinlikle rahat edemez. Geniş kalçalarınız varsa balık kesim gelinlik sizi mutlu etmez. İnce bir beliniz varsa bunu ön plana çıkaramayacağınız modellerle zaman harcamayın. Gelinlik seçerken, modaya değil, vücudunuza göre seçim yapın.

gelinlik seçimi

2. Boyunuza göre seçim yapmak…
Gelinlik seçerken temel arayışlardan birisi, narin bir endam içerisinde olmak. Narinlik ve nezaket gelinlerle özdeşleşmiş kavramlar. Haliyle, seçeceğiniz gelinlik sizi ne kadar narin gösterirse o kadar iyi. Bu narinliği bazen korselerle yakalamak gerekiyor. Korse boyunuzu uzatmaz tabii ki. Ancak ince bir görünüm, sizi olduğunuzdan uzun gösterecek bir ilüzyon yaratabilir. Gelinliğe ek olarak, ayakkabı ve saç modeli seçimlerinizin de boyunuzu değiştireceğini unutmayın.

3. Korsesiz gelinlik olur mu, olmaz mı?
Gelinlik konusunda asla sona ermeyecek bir tartışma konusu da korseler. Korsesiz gelinlik olur mu, olmaz mı? Olan ve olmayan temel durumları yazalım…
Korsesiz olur: Gelinliğin içinde korse olmadan rahat ediyorsanız olur. Gelinliğin modeli korsesizken de gayet iyi duruyorsa olur. Fazlalıklarınızı ve ufak kusurlarınızı gizlemek gibi bir kaygınız yoksa korse kullanmayabilirsiniz.
Korsesiz olmaz: Ufak fazlalıklarınız varsa ve gelinliğiniz bunları gizlemeye yetmiyorsa olmaz. Gelinliğinizin kumaşı, modeli göstermek için yeterli değilse olmaz. Korsenin verdiği derli toplu görünüme ihtiyaç duyuyorsanız, korsesiz olmaz.
Korse konusunda, Penti’deki seçeneklere göz atmayı unutmayın.

gelinlik sütyen seçimi

4. Gelinlik kadar önemli: Sütyen seçimi
Sütyen seçimi gelinliğinizin yaka, göğüs ve sırt modeline göre değişiklik gösterir. Gelinliğin modelini ortaya çıkarmak için doğru bir tanesini seçmek çok önemli. Gelinlik seçmeye başlamadan önce, sütyen kullanım alışkanlığınıza bir bakın.
– “Asla straplez sütyen kullanamam” diyorsanız, düğün günü zorlanmamak için straplez gelinlik seçmeyin.
– Göğüs yapınıza yakışan modelleri dikkate alın. Küçük göğüslü kişilere derin dekolteler yakışır. Buna uygun olan sütyen modellerini en baştan hazırda tutun.
– Sırtınızın açık olacağı bir gelinlik için, doğru dekolte sütyeni seçmeniz gerekiyor. Önce bunu bulun ve deneyin.
Penti’de her gelinliğin içinden rahatça kullanılacak sütyen modelleri mevcut. Koleksiyona mutlaka göz atın.

5. Gelinlik provaları
Gelinliğinizi ister satın alın, ister size özel olarak diktirin, fark etmez, her durumda provalar ve üzerinize uygun hale getirme çalışmaları yapılacak. Her provaya, sütyen ve korsenizle gidin. Sütyen ve korse duruş ve beden yapınızı değiştirir. Dolayısıyla gelinlik modelinizi etkiler.

gelinlikte konfor veren detaylar

6. Gelinlikte konfor veren detaylar
*Gelinliğinizin içinde rahatça hareket edebilmelisiniz. En temel noktası, rahatça yürümek. Bu sebeple gelinliğinizin ön kısmının çok uzun olmamasına dikkat edin.
*Duvağınızı nikah işleminden sonra çıkarmak isteyecekseniz, bunu öncesinde kuaförünüze söyleyin. Kolayca çıkacak bir duvak işinize yarayacaktır.
*Ayakkabılarınızın rahat olmasına özen gösterin. Tüm gün ayakta olacağınız için, şıklık kadar rahatlık da önemli.
*İç giyim parçalarınızı birkaç kez deneyin. Onlara alışırsanız, düğün günü kullanımları daha rahat olur.

Düğün gününüzde ve sonrasında mutluluğunuzu artıracak detaylar Penti’de.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilecek 6 Şey - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
tropikal ve çiçek modası
​Tropikal Desenler ve Çiçek Motiflerini Nasıl Kullanmalı

Son zamanların en popüler desenlerinden biri de çiçekler. Şimdi aklınıza, "Çiçek desenli çok fazla şey var, çiçekler hep hayatımızdaydı." gibi...

Kapat