Arama Yap

Güneşle Arkadaş Olalım

Güneşle Arkadaş Olalım

Ağustos güneşi hem içimizi hem de dışımızı ısıtıyor… Hatta öyle ki, bu sıcak havaya klimalar, vantilatörler bile çare olmuyor. Güneşle arkadaş olalım ve sıcaklardan bunalmak yerine, faydalanalım. Güneşle arkadaş olmayı öğrendiğimizde cildimiz daha bronz, D vitaminimiz daha yüksek ve yaşam enerjimiz daha iyi olacak. Güneşle arkadaş olmanın yollarında yolculuk etme zamanı.

Arkadaşım GüneşYakın Arkadaşlar Birbirini Tanırlar
Arkadaşlıkların dayandığı temellerden birisi tam olarak bu: birbirini tanımak. Güneşi yakından tanıyın. Hangi saatlerde güneşlenmeniz gerektiğini, hangi saatlerde güneşin zarar verebileceğini öğrenin. Bronzlaşmak için güneşlenmenin en doğru zamanları sabah 10-12 ve öğleden sonra 16-18 saatleri arasıdır. Buna karşılık, D vitamininizi yükseltecek güneşlenme zamanı ise 11-13 saatleri arasında 10-15 dakika güneşlenmektir. Güneşi yakından tanımakla işe başlayın.

Arkadaşlıkların Sınırları Vardır
Güneşle arkadaş olurken, sınırları çizmekte fayda var. İyi dostluklarda herkes kendi tarafını iyi şekilde korur. Siz de kendinizi iyi bir şekilde koruyun. Güneşe çıkarken koruyucu losyonlarınızı daima kullanın. Güneş sonrasında da cildinizin nem kaybetmenizi engelleyecek losyonları eksik etmeyin. İyi bir arkadaş olsa da istemeden size zarar verebilir, siz kendi önleminizi alın.

Arkadaşlar Güzellikleri Paylaşır
Güzel bir yaz sabahında güneşin doğuşunu, romantik bir yaz akşamında da güneşin batışını mutlaka izleyin. Çünkü arkadaşlar gerçek güzellikleri her zaman paylaşır.

Stil Uyumunu Yakalayın
En iyi arkadaşınızla stilleriniz uyumlu mudur? Birbirinizin dilinden anlar mısınız? O zaman dostunuz güneşle de benzer bir ilişki kurabilirsiniz. Örneğin güneşe çıkarken koyu renkler yerine açık renkleri tercih ederek başlayın. Malum, açık renkler güneş ışıklarını yansıtır ve daha az sıcak hissedersiniz. İnce, pamuklu ve tiril tiril kıyafetler de güneşle stil uyumunuz için harika olur.

Güneşi Özleyeceğinizi Unutmayın
Günler, haftalar, aylar geçecek ve güneş artık daha az görüşebildiğimiz bir arkadaşa dönüşecek. İşte o günlerin geleceğini unutmayın ve her fırsatta güneşle zaman geçirin. Güneşe çıkmak, güneşlenmek ve güneşe doymak için olanaklarınızı değerlendirin.

Güneş her zaman yanımızda olan, hiç durmadan her sabah hayatımıza doğan arkadaşımız. Onunla arkadaşlığı daha keyifli bir seviyeye getirmek de işte bu kadar kolay. Güneşlenirken ve yaz boyunca size eşlik edecek bikini ve mayolar burada! https://www.penti.com/Plaj

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Güneşle Arkadaş Olalım - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Cildinizi Beslemek İçin Mutfağa Girme Zamanı

Konumuz cilt güzelliği ve sağlığı. Bu konuda hem cilt uzmanlarından, hem de beslenme uzmanlarından aldığımız önerileri sizlerle paylaşmak için kolları...

Kapat