Arama Yap

Hamileliği rahat geçirmenizi sağlayacak 6 tavsiye

Hamilelik dönemi kadının her gününün farklı olduğu, içinde büyüyen bebeğini gitgide hissetmeye başladığı, bebeğiyle bağ kurmaya başladığı büyülü bir yolculuk. Bu yolculukta annenin kendisini iyi hissetmesi, rahat bir hamilelik geçirmesi ve mutlu olması da bebeğin de mutluluğunu sağlamaktadır. Bu 40 haftalık yolculukta hamileliği rahat geçirmenizi sağlayacak 6 tavsiyeyi sizler için yazdık:

1- Nefes Egzersizleri

Hamilelik sürecinde yaşanan fiziksel, metabolik ve psikolojik değişimlere uyum sağlamak için, yapabileceğiniz en faydalı çalışmalardan biri, nefes egzersizidir.

 

2- Yürüyüş Yapmak

Hamilelik döneminin ilk aylarında yürüyüş yapacaksanız 15-20 dakika süreyle 4 güne yaymak yeterlidir. Daha rahat olacağınızı hissettiğinizde yürüyüşe 5 dakika daha ilave edip programınızı 5 güne yayabilirsiniz.

3- Sağlıklı Beslenme

Hamile kadınlar takviye besinlere ihtiyaç duyar ve sağlıklı beslenmeleri büyük önem taşır. Doktorların ya da diyetisyenlerin verdiği beslenme listesinde olan yiyecekler düzenli olarak tüketilmelidir. Hamilelik sürecinde kadınlar fazla besin almayı değil, dengeli olarak beslenmeyi tercih etmelidir. Ana öğünler arasına ara öğünler koyarak, günlük enerji ihtiyacı düzenli olarak karşılanmalıdır.

 

4- Stresten Uzak Durmak

Bazı stres hormonları gebelikte komplikasyonlara neden olabilir. Ciddi ve uzun süreli stres bağışıklık sisteminizi etkileyebilir. Bunun sonucunda rahim içinde enfeksiyon olma ihtimali ve buna bağlı olarak erken doğum riski artar. Hamilelik dönemi boyunca stresten ve sizi kaygılandıracak durumlardan uzak yaşamanız gerekir.

 

5- Bol Su İçmek 

Normal bir insan günde 2, 2.5 litre su tüketmelidir. Fakat gebelik döneminde bu miktar 3, 3.5 litreye kadar çıkabilir. Çünkü annenin fizyolojik durumuna bir de fetal büyüme eklendiğinden dolayı, hamilelik döneminde vücut yüksek miktarda suya ihtiyaç duyar.

 

6- Rahat Giyinmek

Hamilelik döneminde, sağlık açısından dar giysilerden uzak durulmalı. Özellikle karın bölgesini sıkan kıyafetler asla tercih edilmemelidir. Eşofmanlar, geniş şortlar ve bol tişörtler hamilelik dönemi için uygundur. Gebelikte giyilen kıyafetler pamuklu kumaştan olmalıdır. “Peki bunları giyerken nasıl şık olacağım, güzel hissedeceğim?” diyorsanız, buraya bakmanızda fayda var! Penti Mama adlı yeni sezon hamile ve emziren anne yeni koleksiyonunda hem çok rahat, hem çok tarz ürünler var! Hamilelik ve lohusalık döneminde artık annelerin de kendilerini güzel, havalı, rahat hissedebilecekleri sade ve cool emzirmeye uygun pijamalar ve gecelikler, taytlar, pantolonlar, tişörtler, bluzlar, hamile külotlu çorapları, emzirme sütyen ve atletleri, hamile spor giyim ürünleri Penti Mama yeni koleksiyonunda.

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Hamileliği rahat geçirmenizi sağlayacak 6 tavsiye - Moda & Güzellik Blogu