Arama Yap

Herkese Göre Bir Öneri Var Plaj Rehberi

Herkese Göre Bir Öneri Var Plaj Rehberi

Yaz deyince hepimizin aklına düşen deniz, kum ve güneşi en güzel şekilde yaşayacağınız plajları bulduk. Türkiye’nin en iyi ve en sevilen plajlarını yakından inceleyelim… 2018 yazı için plaj rehberi burada!

Türkiye’nin Plajları

1. Patara Plajı – Antalya
Türkiye’nin en uzun ve en güzel kumsalına sahip olan Patara plaj rehberimizin ilk sırasında. 10 kilometreden uzun bir plaj ve bu da kalabalığı engelliyor. Patara plajını özel kılan detaylardan birisi de Patara Antik Kenti ile iç içe olması. Plaja giderken antik kenti de görebilirsiniz. Patara plajı aynı zamanda Caretta Caretta’ların yaşam alanı, belki sevimli dostları görme fırsatınız bile olur.
Stil önerisi: Uzun bir sahil yürüyüşü için şapka ve gözlük edinin.

2. Ölüdeniz Plajı – Fethiye
Kalabalık, cıvıl cıvıl ve büyüleyici güzellikte. Ölüdeniz plajı, muazzam bir görsel şölen, temiz bir deniz ve hareketli bir plaj atmosferi sunuyor. Ölüdeniz plajı şehirle iç içe olduğu için günün istediğiniz saatinde turkuaz denizin ve altın kumların keyfini çıkarabilirsiniz.
Stil önerisi: Suya hızlıca kavuşmak için bir çırpıda üzerinizden çıkaracağınız tiril tiril elbiselerinizi mutlaka yanınıza alın.

3. Kleopatra Plajı – Alanya
Adını Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan alan muazzam bir plaj. Kumu incecik, deniz berrak bir turkuaz. Kleopatra plajını özel hale getiren bir diğer detay ise gün batımı için muhteşem olması… Harika bir plaj keyfi sonrası gün batımını burada izleyin. İşte mucizelere inanmak için iyi bir neden…
Stil önerisi: Bir şort, bir tişört. En güzel, en sadesi.

4. Yörük Ali Plajı – Büyükada
Tatil için yeterli zamanınız yoksa ama yine de deniz, kum, güneş fırsatlarını da değerlendirmek istiyorsanız, Büyükada’daki Yörük Ali’ye gidebilirsiniz. Hatta burada keyifli bir hafta sonu tatili yapıp şehrin yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Yakın, samimi, güzel bir Büyükada deneyimi.
Stil önerisi: Bir elbise. İşte bu kadar.

5. Kaputaş Plajı – Antalya
Kaputaş artık herkes tarafından bilinen, eşsiz güzellikte bir plaj. Denizin ve kumsalın rengi insanın başını döndürecek kadar güzel. Kaputaş çok güzel bir plaj ancak ulaşımı çok kolay değil ve tüm günü orada geçirmek istemeyebilirsiniz. Yolunuzun üstündeyse güzel denizden faydalanmak ve bir fotoğraf çekinmek için mutlaka uğrayın.
Stil önerisi: Bikini. Hepsi bu.

6. Altınkum Plajı – Çeşme
Kumsalı sıcak, suyu serin, partileri gümbür gümbür! Altınkum hem çok eğleneceğiniz hem de doğanın sunduğu harika nimetlerden faydalanabileceğiniz bir plaj. Gün doğumu ayrı, batışı ayrı güzel, saatlerinizi ona göre ayarlayın.
Stil önerisi: Plaj partileri için tarzınızı konuşturun.

7. Akvaryum Koyu – Bozcaada
Akvaryum berraklığında denizinden ismini alan bu koya giderken su altında fotoğraf çekinebileceğiniz bir ekipmanınızın olmasını tavsiye ederiz. 2018 yazı akvaryum koyunda ölümsüzleşsin. Kendinizi doğanın güzelliğine bırakın ve anın tadını çıkarın.
Stil öneris: Rüzgarda uçmayacan bir şapka, olmazsa olmaz.

Türkiye’nin en sevilen plajlarına yolunuz düşerse Instagram üzerinden bizimle paylaşın.
Yaz tatili için tüm ihtiyaçlarınız Penti’de!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Herkese Göre Bir Öneri Var Plaj Rehberi - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Havuz Keyfinize Keyif Katacak Öneriler

Havuz keyfinizi partiye çevirmeye hazır mısınız? Havuz keyfinize keyif katacak önerilerle geldik. İsterseniz yaşadığınız konutun havuzunda olun, isterseniz bir otelde...

Kapat