Arama Yap

İç Giyimine Özen Göstermenin 6 Yolu

İç Giyimine Özen Göstermenin 6 Yolu

İç giyim kavramı pek çok kadın için, aşağı yukarı aynıdır. İç giyim çoğumuz için, külot, sütyen ve gecelikten ibaretmiş gibi bir algı mevcut. Gelin iç dünyamızı biraz renklendirelim ve iç giyime özen göstermek için işinize yarayacak 6 adımı yazalım.
İç giyimde sınırları, kuralları, ezberleri yıkmaya geldik!

İç giyimine özen göstermenin 6 adımı

doğru beden doğru renk

1. Doğru beden, doğru renk
İç giyim konusunda acele etmeden, deneyerek ve size uygun bedeni arayarak hareket edin. Doğru bedenini giyeceğiniz bir iç çamaşır, sizi daha iyi gösterecektir. Doğru beden seçimine en olarak, ten renginize uygun seçimler yapmayı unutmayın. Siyah, beyaz ve ten rengi seçimlerinize biraz renk katmayı da ihmal etmeyin.
Örneğin, sarışınlar için mavi ve kırmızı; kumrallar için hardal ve haki tonları, esmerler için bordo, yeşil ve pembenin doygun tonları güzel seçimler olabilir. Penti’nin koleksiyonunu buradan görebilirsiniz.

Kalıpları yıkmayı denemek

2. Kalıpları yıkmayı denemek
İç giyimde, sütyen ve külot ezberini bozmayı deneyin. Bunun için bir bodysuit edinerek ilk adımı atabilirsiniz. Penti’nin berry bodysut’i dikkat çeken, zevkli bir parça olarak iç giyim koleksiyonunuzda yerini alabilir.
Sütyen seçimlerinizle sezonun moda parçalarına, külot seçimlerinizde daha az kullandığınız kumaş ve desenlere şans verebilirsiniz.

Özel bir gece kurgulayın

3. Özel bir gece kurgulayın
Kendinizi özel bir gecede, özel bir anın içinde hayal edin. Tam olarak kendiniz olduğunuz, kendinizi ifade ettiğiniz ve tamamen sizi yansıtan bir hayal kurun. Bu hayalinizdeki insanı canlandırma zamanı! O insan ne giyiyor? Nasıl bir dünyası var? Kendinizi en iyi hissettiğiniz o anı gerçekleştirin. Bedeninize ve hayal dünyanızı buluşturmak kesinlikle iyi gelecek.

Deneyimlere açık olun

4. Deneyimlere açık olun
Ne sıklıkla jartiyer kullanırsınız? En son ne zaman jartiyer giydiniz? Kaç tane file çorabınız var? Dantel sütyenleriniz mi daha çok, penye olanlar mı? Şimdi yeni deneyimler ve yeni konfor alanları oluşturma zamanı… Adım adım deneyin, denemekten de vazgeçmeyin. Kendinizi gibi ve diğer herkesten farklı hissetiğiniz anı yakalayana kadar deneyin.

kim için sözünü unutun

5. “Kim için?” sözünü unutun…
İç giyim konusunda özenli olmak için, başka birinin yorum ve görüşüne ihtiyacınız yok ki… Kendinizi daha iyi, daha çekici, daha konforlu hissetmek için tercihlerde bulunun. Bu sizi daha özgüvenli yapar ve özgüven hayattaki en çekici şeylerden biridir.

Günün her anında özenli olun

6. Günün her anında özenli olun
Mesela, eski bir tişörtü pijama haline getirmeyin. Pijama ve gecelik konusunda da seçici tavrınızı konuşturun. Eskiyen ya da giymekten keyif almadığınız parçaları dolapta tutmaya devam etmeyin. Aynaya baktığınızda kendinizi tanıyamadığınız bir halde olmayın. Özenli olmanın verdiği enerjiyi yakalayın.

İç giyim konusunda özenli olmak bir tutum, davranış ve alışkanlıktır. Adım adım bunu gerçekleştirmek hiç de zor değil. Birbirinden çekici koleksiyonlar için Penti‘ye göz atabilirsiniz!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

İç Giyimine Özen Göstermenin 6 Yolu - Moda & Güzellik Blogu