Arama Yap

İstanbul’da Keyifli Bir Hafta Sonu

İstanbul’da Keyifli Bir Hafta Sonu

Keyifli bir İstanbul turu planlasanız ilk durağınız neresi olurdu? Nereleri görmek ve gezmek isterdiniz? İstanbul’u her açıdan görmek ve keyifli zaman geçirmek adına, sadece iki günde ve tadını çıkararak tamamlayabileceğiniz bir İstanbul turu planladık. Rotamızda hem tarih, hem de eğlence var. İstanbul’da keyifli bir hafta sonu için önerilerimize bir göz atın.

İstanbul’da Keyifli Bir Hafta Sonu

Anadolu Yakasına Ayrılacak Bir Gün


Anadolu yakasında hem tarih hem de eğlence için tura Kadıköy’den başlayabilirsiniz. Kadıköy’den Moda’ya yürüyün ve güne güzel bir kahvaltı ile başlayın. Hem mahallenin tatlı havasını solumuş olursunuz, hem de grafitilerle dolu sokaklarda bolca fotoğrafınız olur.
Moda’ya kadar gitmişken Barış Manço’nun Evi’ni görmek de size kalmış.
Kahvaltı sonrası lezzetli bir kahve için Yeldeğirmeni’nin keşif fırsatı dolu sokaklarına doğru yola çıkın. Kahve sohbetinin ardından yoluzu Göztepe’ye Oyuncak Müzesi’ne düşürmeye ne dersiniz? Herkese hitap eden oyuncakların dünyasına açılan bir kapı bu ve o kapıdan mutlaka girin. Günün büyük kısmı geride kaldı bile.
Şimdi bir akşam yemeği için Bostancı’ya, Bağdat Caddesi’ne kıralım direksiyonları. Caddede yer alan restoranlardan birinde güzel bir yemekten sonra sahil yürüyüşüne ve akşamın tadını çıkarmaya var mısınız? Gün hızla sona ererken mevsimine göre kahve ya da dondurmayla günü bitirip, anadolu yakasının huzurlu havasına almış olmanın mutluluğunu yaşayın.
Bu turu serin bir kış gününde yapıyorsanız, boynunuza bir atkı, ellerinize birer eldiven almayı ihmal etmeyin. Penti’nin aksesuar koleksiyonu burada… Link

Avrupa Yakasına Ayrılacak Bir GünAvrupa yakasında birbirine daha yakın pekçok rota olmasının avantajını kullanabileceğiniz bir güne ne dersiniz? Biz ilk durağı Beşiktaş olarak belirledik. Böylece, Beşiktaş’ın enfes kahvaltıcılarından birinde enerji dolu bir başlangıç yapabilirsiniz.
Kahvaltı sonrası Akaretler’in tarihi dokusunu hissederek ve çevredeki görkemli binaları fotoğraf karelerinize kaydederek Nişantaşı’na varın. Nişantaşı ve Teşvikiye’nin eski ve tatlı sokaklarında kaybolmak, kahve dükkanlarında dinlenmek için doğru zaman.
Nişantaşı’nın sıcak havasının ardından, Beyoğlu’na doğru yola çıkma zamanı. Beyoğlu deyince çok büyük bir alandan bahsediyoruz elbette. Ancak, biz Beyoğlu’nda Cihangir’i ekledik rotamıza. Cihangir’in tarihi İstanbul dokusu eşliğinde bir yemekten sonra Galata’ya yürüyün. Özellikle akşam saatlerinde eşsiz ışıklandırmasıyla Galata’nın büyülü havasını soluyun. Galata etrafındaki cafelerde zaman geçirebilir, bolca fotoğraf çekebilir ya da sokak müzisyenlerini seyredebilirsiniz. Galata meydanında sona eren bir turla tarihin içinde geçen bir günün sonuna geldik.
Bu tur boyunca size eşlik edecek, şıklığınızı tamamlayacak ve sizi ısıtacak Penti’nin çorap koleksiyonu tam burada.

İstanbul’un iki yakasını bağlayan vapurları, başka bir ülkedeymiş gibi hissettiren semtleri ve lezzetleri yemekleri de siz kendi rotalarınıza ekleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

İstanbul'da Keyifli Bir Hafta Sonu - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
4 Mevsim Stil Sahibi Olmak

Stil sahibi olmak bir yaşam biçimi olarak ele alınabilir. Stil sahibi olup olmadığınızı dolabınıza, aynaya ve fotoğraflarınız baktığınızda anlarsınız. Dolabınızdaki...

Kapat