Arama Yap

Kış Sporlarına Hazır Mısın?

Kış Sporlarına Hazır Mısın?

Kışın spor yapmayan, yaz heveslerinden bir adım geride kalabilir. Bizden söylemesi. Ve bu bir tehdit değil, malesef gerçekler… Geçen yazı hatırlayın, “3-4 kilo fazlamı vermiş olsaydım, ne güzel olurdu.” dediğiniz o anları düşünün… Hem fiziksel olarak kendinizi daha rahat hissetmeniz için, hem de sağlığınız için spor yapmak çok önemli. Büyük soru geliyor: Kış sporlarına hazır mısınız?


Yazın nasıl da güzel kulaç atıyorsunuz denizde, havuzda… Ne güzel yürüyordunuz güneşin batışını izlemek için, dağlarda tepelerde… Peki o akşam çıkıp kıpır kıpır dans etmeler… Bunlar yazda kalsa da, kışın da kendine göre sporları mevcut sonuçta. Kış sporlarına hazırsanız, başlıyoruz.

kayak zamanı

1. Kayak zamanı!
Ülkenin her yerine yakın kış sporları merkezi mevcut. Hal böyle olunca spora bahane olmaması gerekiyor. Kışın düzenli olarak kayak ve snowboard dersleri alma fırsatınız varsa, harika bir spor aktivitesi yapmış olursunuz. O öğrenme aşaması, beden farkındalığı ve efor harika bir şekillenmeye yardımcı olabilir. Termal içlikleri unutmayın.

raftinge var mısınız

2. Raftinge var mısınız?
Tam olarak bir kış sporu olmasa da, bazı bölgelerde kışın yapmak daha güzel. Su ve kar raftingi olarak ikiye ayrıldığını da söylemekte fayda var. Siz hangisini tercih ederseniz edin, bilin ki hayatınızın olayını yaşayacaksınız. Olağanüstü bir efor, büyüleyici bir deneyim için bu kış bunu kovalayın deriz.

doğada kamp

3. Doğada kamp…
Hafta sonu direksiyonu kamplara kırıp, doğal hayatla iç içe, kendi yemeğinizi pişirip, ateşinizi yaktığınız, uzun uzun yürüdüğünüz bir deneyim harika olur. Kamp yapmaya olanağınız yoksa bile, doğaya atın kendinizi ve birkaç saat yürüyün. Şehirde saatlerde yürümekten ya da koşmaktan çok daha iyi olacağına eminiz.

iç ısınızı bulun

4. İç ısınızı bulun…
Kış sporları illa da doğada olmak zorunda değil. İçinizdeki ısıyı ortaya çıkarak ve sizi mutlu edecek pek çok spor bulabilirsiniz. Buna en iyi örnek, yogadır diyebiliriz. Klasik yoga dersleri ve buna ek yavaş yavaş yaygınlaşan sıcak yoga, kışın harika gelecek ve sizi yaza hazırlayacaktır.

buzda dans etmeyi öğrenmek

5. Buzda dans etmeyi öğrenmek…
Çoğunuzun çocukluğu spor kanalında artistik patinaj gösterileri izleyerek geçti. Onları izledikçe içimizde bir umut daha kırıldı. Buzda dans etmeyi öğreneceğimize dair tüm hayaller yıllar içinde azalarak kayboldu. Buzda dans edebilirsiniz, hatta sadece bunu öğrenmek bile harika bir kış sporu olur. Gidebileceğiniz onlarda buz pistinden birinin kapısını çalın, keyifli bir deneyim olacaktır.

Kış sporlarına artık hazırsınız, artık sadece harekete geçmek kaldı. Spor yaparken ihtiyacınız olanlar Penti’de, unutmayın

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kış Sporlarına Hazır Mısın? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
bugünün kombini hazır mı
Tarzınla Yürü

Tarz sahibi olmak hangimizin hayali değil ki… Birilerinin bir kıyafet görüp, bizimle özdeşleştirmesi; parfümümüzün tanınması, tarzımızın bir imza gibi özel...

Kapat