Arama Yap

Kışa Fit Girmek İsteyenlere Tavsiyeler

Kışa Fit Girmek İsteyenlere Tavsiyeler

Kışa fit girmek demek, yılbaşı partisinde, Sevgililer Günü’nde, soğuk günleri ısıtan çeşitli etkinliklerde istediğiniz görünüme yaklaşmak demek… Kışa fit girmek, kat kat giyindiğiniz halde aynaya baktığınızda kendinizi bir yabancı olarak görmemek demek… Kışa fit girmek isteyenlere tavsiyeler vermek için spor hocaları ve diyetisyenlerden kısa öneriler toparladık. Şimdi onlar sizlerle paylaşma zamanı.

Kışa Fit Girmek İçin

Beslenme Konusunda İpleri Elinize Alın
Dış görünüşümüzün büyük bir kısmı beslenmemize bağlı. Doğru beslenme düzeni bizi daha iyi bir vücuda götürür. Diyetisyenler, beslenme konusunda yapılabilecek ilk şeyin, yediğinizi her şeyi not etmek olduğunu söylüyor. Kendinize bir tablo yapın ve 1 hafta boyunca yediğinizi ve içtiğinizi bu tabloya not edin. 1 haftanın sonunda, tablodaki abur cuburları, yüksek miktarda şeker ve yağ içeren gıdaları, çok geç saatte yenmiş yemekleri belirleyin. Onları hayatınızdan çıkarmak zor olsa da yerlerine sağlıklı şeyler koymak mümkündür. Sadece birkaç haftada yediğinizi ve içtiğinizi not ederek büyük farklar yaratabilirsiniz.

 

Değişime Karar Verin ve Geri Adım Atmayın


Vücudunuzda bir şeylerin değişmesini istiyorsanız, öncelikle irade savaşını kazanmanız gerek. Beyniniz, bedeniniz ve mideniz arasındaki bağları kurmak için harekete geçin. Bu size zor gelmesin. Çünkü aslında bahsettiğimiz şeyler gayet basit.
* Beyniniz ve mideniz arasında bağ kurun: Çok fazla acıkmadan evvel yemeye özen gösterin. Yavaş yiyin ve midenizdeki “doyduğunuza” dair sinyaller beyninize ulaşacak zamanı bulsun. Doyduktan sonra da bir şey yemeyin.
* Beyniniz ve bedeniniz arasında bağ kurun: Vücudunuz hareket etmek istediğinde ona bu fırsatı verin. Her gün düzenli olarak hareket edin, spor yapın, yürüyün, esneme hareketleri yapın. Böylece beyniniz ve bedeniniz arasındaki bağ güçlenir.

Üşenmeyin, Vazgeçmeyin, Ertelemeyin
Özellikle spora yeni başlayanlar bilirler. En ufak bir ders iptali motivasyon düşürür ve devam etmek zorlaşır. İşte bu sebeple dış değişkenlerin üstesinden gelin ve ısrarcı olun.
Spor yapmaya en çok üşendiğiniz an spor yapmak için hemen harekete geçin.
Vazgeçecek gibi olduğunuzda, daha fit görünmek istediğinizi hatırlayın. Şimdi vazgeçerseniz asla olmaz…
Ertelediğinizde kendinize karşı dürüst olup olmadığınıza emin olun. Ertelemek için şu an doğru zaman mı? Ertelemeyin.

Aynaya Bakın ve Görün


Kışa fit girmek için beslenme, spor ve süreklilik üzerine kararlar aldınız ve şimdi uygulama zamanı. Aynaya bakın, kendinize sevgi ve şefkat gösterin, iyi hissettiğinizi ve vücudunuzun daha iyi görüneceğini sesli olarak söyleyin. İnsanın sözü en iyi kendinize geçer, kendinize inanın ve güvenin.

Kışa fit girmek için yola çıktıysanız, Penti’nin spor giyim koleksiyonundaki sezonun en popüler tasarımlarını buradan görebilirsiniz. Hep sizinleyiz!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kışa Fit Girmek İsteyenlere Tavsiyeler - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Trend Alarmı: Günlük Giyimde Lüks Detaylar

Işıltılı tasarımların, görkemli bir şekilde kullanılan beyaz rengin, iddialı ve gösterişli tasarımların zirveye tırmandığı şu günlerde günlük giyimde lüks detaylara...

Kapat