Arama Yap

Kışın Saç Bakımı

Kışın Saç Bakımı

Saçlarımıza, parlak ve sağlıklı görünmeleri için dört mevsim özenle bakmalıyız. Her mevsimin saç bakım rutini diğerlerinden farklı olabilir. Kışları saç bakım rutinlerinizi değiştirerek, daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Kışın saç bakımı yapmak konusunda bir uzmandan yardım almak iyi bir fikir olsa da, ev olanakları dahilinde saç bakımı yapmak da mümkündür. Kışın saç bakımı, hangi saça nasıl bakmalı, kışın saç bakımının kritik noktaları gibi detayları bu yazımızda görebilirsiniz.

Kışın Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saçlarınızı soğuktan koruma yolları
Saçlarınız soğuk hava ile karşılaştığında kurur, parlaklığını yitirir ve kırılır. Saçlarınız soğuktan korumak için,
– Düzenli olarak bakım maskesi yapabilirsiniz. Saçlarınız nefes alabilecekleri şekilde kaplayıp soğuğa karşı direnç verecek bir maske bulun ve 2 haftada 1 olmak üzere kullanın.
– Saçlarınızı her gün yıkamayın. Her gün yıkarsanız da, şampuan kullanımınızı 2 yıkamada 1 olacak şekilde kullanın. Şampuanlar saç derimizin sağladığı tüm doğal bakım yapan salgıları alıp götürecektir. Bu sebeple saçlarımızı daha seyrek ve daha az miktarda şampuanla yıkamalıyız. Böylece doğal salgılar saçlarımızı korur.
– Rüzgarlı havalarda saçlarımız bir şal, atkı, şapka ya da bere ile korumak da soğuktan korumaya dahildir. Soğuk rüzgarın saçlarınızı oradan oraya savurmasına müsaade etmeyin. Penti’nin atkı, şal, şapka ve bereleri burada. https://www.penti.com/Aksesuar

Saçlarınızı temizleme rutininize kış ayarı yapın
Yukarıda da yazdığımız gibi, saçlarınızı doğal salgılarla baş başa bırakmak adına yıkama sıklığınızı, kullandığınız şampuan miktarını ve bakım ürünlerini gözden geçirmelisiniz. Saçlarınıza her zamankinin yarısı kadar şampuan uygulamakla işe başlayın. Her yıkamada da saçlarınızı şampuanlamayı da unutun. Duru suyla temizlik yapmak, kışları yeterlidir. Saçlarınıza sprey, jöle, şekillendirici ürünler uyguluyorsanız, o günün sonunda saçlarınızı mutlaka yıkayın. Saçlar yoğun kimyasalların dayanamayacağı kadar güçsüz olabilirler.Kışın saç şekillendirme
Saçlarınızı yıkadıktan sonra, suyun fazlasının havlu tarafından emilmesini bekleyin. Saçlarınız hala çok ıslakken kurutma makinesi uygulamayın. Havlu tarafından ıslaklığı alınmış saçı kurutmak daha kısa sürer ve saçlar için çok daha sağlıklıdır.
Saçlarınızı maşa ve düzeleştiricilerle şekillendiriyorsanız bunun, saçlarınızdaki nem kaybını hızlandıracağını unutmayın. Isı bazlı şekillendirici kullandığınız günlerin sonunda nem maskesi yapabilirsiniz.
Saçlarınızı kışları daha az boyamaya ve daha az kimyasal işleme sokun. Bu işlemler nem kaybı anlamına gelir.

Tüm bu adımları gerçekleştiriyorsanız,
* Bolca su içmeyi,
* Saçlarınızı düzenli olarak kestirmeyi,
* Saçlarınızı doğal akışına bırakmayı da ihmal etmeyin.

Bu adımla sonucunda saçlarınız daha parlak, daha sağlıklı ve daha güzel bir kış geçirecekler.
Penti’nin aksesuar koleksiyonundan tam size göre harika tasarımlar seçmeye ne dersiniz?

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kışın Saç Bakımı - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul’da Keyifli Bir Hafta Sonu

Keyifli bir İstanbul turu planlasanız ilk durağınız neresi olurdu? Nereleri görmek ve gezmek isterdiniz? İstanbul’u her açıdan görmek ve keyifli...

Kapat