Arama Yap

Kışın Spor Yapanları Bildiği 8 Şey

Kışın Spor Yapanları Bildiği 8 Şey

Spor yapmak için en iyi mevsimin kış olduğunu iddia etmeye geldik. İddia etmek tabii ki işin şakası, spora başlamanız için harekete geçme zamanı geldi çattı, bunu hatırlatmak istiyoruz sadece. Kışın spor yapanlara sorduk ve sizler için cevapları bir araya getirdik. İşte karşınızda kışın spor yapanların çok iyi bildikleri, önerileri ve yorumları.

Kışın Spor Yap, Yazın Tadını Çıkar!

motive olmak daha kolay

1. Motive olmak daha kolay
Kışın spora başlamak daha motive edicidir. Örneğin, yeni yıl kararları arasında spora başlamak olan birisi, ocak ayından itibaren yola çıkar ve çok iyi yol kat eder. Yeni yıl kararları arasında spor başlamak olanlar, orada mısınız? O zaman hadi kendinize verdiğiniz bu sözü tutun ve spora başlayın.

uyumlu hava koşulları

2. Uyumlu hava koşulları
Kışın spor yapmak için evde, salonda ya da parkta pek çok seçenek mevcut. Uygun kıyafeti giyin ve istediğiniz mekanda spor yapın… Ama yazın o sıcak havalarda spor yapmak insana epey zor gelebiliyor. Penti’nin aktif yaşam koleksiyonundan ihtiyaç duyduğunuz parçaları seçin ve dilediğiniz ortamda spora başlayın.

zaman avantajı

3. Zaman avantajı
Kışın spora başlayan birisi, yazın sahilde o hayallerini süsleyen bikiniyi giymek için istediği vücuda sahip olabilir. 4 ay boyunca düzenli spor yapan birisi için bu zaten mümkündür.

kesintisiz spor yapma fırsatı

4. Kesintisiz spor yapma fırsatı
Yazın, tatiller ve farklı planlar spor rutininizi sekmeye uğratabilir. Kışları ise, işler daha yolunda gider ve spor rutininiz bozulmadan devam eder.

sporun gücü

5. Sporun gücü
Spor yapanların bildiği önemli şeylerden birisi de, sporun güçlendirici etkisi. Düzenli spor yapmak, soğuk algınlığı gibi hastalıklar korur, bağışıklık sistemini güçlendirir, sinir sistemini sağlamlaştırır.

ısıtıcı güçler

6. Isıtıcı güç
Spor yaparak başladığınız bir gün, daha az üşüdüğünüz, daha az hassasiyetinizin olduğu bir gün olacaktır. Sporun ısıtıcı gücü, en iyi kış mevsiminde anlaşılır.

büyüleyen etki

7. Büyüleyen etki
Hadi şimdi biraz daha motive olalım… Kışın spor yaparken, bir yandan da sımsıkı giyiniyoruz. Yaz gelip tiril tiril kıyafetleri giydiğimizde, kış boyunca spordan faydalanan vücudumuz inanılmaz bir şekilde herkesi büyüleyecek. Bu yadsınamaz bir gerçek. Sırf bu büyü için bile kışın spora başlanır.

8. Çünkü siz bunu yapabilirsiniz!
Evet, siz her gün bir saat spora ayırabilecek, enerjik ve kendine saygısı olan biri olarak, kışın spora başlayabilirsiniz. Sporun hayatınıza katacağı artıların tadını çıkarın.

Kışın spor yapanların çok iyi bildiklerinden biri de, Penti’nin aktif yaşam koleksiyonu.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kışın Spor Yapanları Bildiği 8 Şey - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
evde kış evin tadını çıkarma yolları
Evde Kış: Evin Tadını Çıkarma Yolları

Hadi gelin birlikte bir liste hazırlayalım. Kış günü evde vakit geçirmek ama aynı zamanda verimli ve güzel vakit geçirmek isteyenler...

Kapat