Arama Yap

Kışın Yapabileceğin 5 Spor Aktivitesi

Kışın Yapabileceğin 5 Spor Aktivitesi

Kışın öteki adı, bahar ve yaza hazırlanma mevsimi olsun mu? Olabilir bizce… Çünkü kışın, bahar ve yaz için hazırlanmak konusunda bolca zamanımız oluyor. Baharda doğanın uyanışına ve yazın tatile hazırlanmak için güzel bir fikir, değil mi? Konunun şakası bir yana… Dört mevsim sporla iç içe olmak, kendi bedenimize yatırım yapmak en güzel şey. Kış geldiği için spor açısından kısıtlandığınızı düşünmeyin. Kısalan günler sizi yıldırmasın. Kışın spor yapmanıza engel olan tüm düşüncelere veda edin ve kararınızı verin. Spora başlayacağım ve kış boyu sporla iç içe olacağım diyorsanız, biz de kışın yapabileceğiniz 5 spor aktivitesini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.
Üstelik kışın spor yapmak, cilt ve saç sağlığınız, bağışıklık sisteminiz, beden ve ruh sağlığınız için çok iyi. Hadi kış sporlarını yazalım…

evde spor zamanı

1. Evde Spor Zamanı
Spor salonuna gidecek zamanınız olmayabilir. Kısalan günler spor yapma fırsatınızı elinizden almasın. Kış boyunca haftada iki ya da üç kez evde spor yapabilirsiniz. Spor yapmanıza yardımcı olacak bir uygulama indirin ve uygulamanın yönergelerini takip edin. Evde yürüyüş, evde pilates ya da evde yoga olabilir bu. Siz yeterki karar verin ve başlayın. Evde spor yapabilirsiniz.

dans dans dans

2. Dans Dans Dans!
Dans etmek hem bir hobi hem de spordur. Kış boyunca sevdiğiniz bir dans için kursa gidebilirsiniz. Oryantal, zumba, swing, hiphop, jazz dansaları ve pole dance harika seçenekler olacaktır. Kışın, spor adına dans edecekseniz, arkadaşlarınızı da bu etkinliğe dahil edin. Birlikte dans edin ve dansın tadını çıkarın. Ve sonra yaz boyu dans ve eğlencenin tadını çıkarmak daha güzel olsun!

spor salonuna kış aboneliği

3. Spor Salonuna Kış Aboneliği
Spor salonuna gitmek, insanın iç disiplinini çok iyi destekler. Sabah erkenden ya da akşam iş/okul çıkışı spora vakit ayırmak, kendinize zaman ayırmak ve kendinize özen göstermek anlamına gelir. Kendinize, bedeninize ve sağlığınıza gösterdiğiniz özen için günde belli bir zamanı spora ayırmak için yakın bir salona abone olun. Spor salonlarında spor hocaları ile çalışıp, çalışmanızın etkinliğini artırabilirsiniz. Üstelik, salonların grup dersi aktivitelerinden de yararlanabilirsiniz. Spor salonunda ihtiyacınız olan pek çok şey, Penti’nin koleksiyonunda.

Yüzmek Yaza Özgü Değildir

4. Yüzmek Yaza Özgü Değildir
Yüzmek deyince, herkesin aklına yazın denizde yüzmek geliyor değil mi? Peki havuzlar boş mu kalsın? Kalmasın! Yüzmek, kışları bedeniniz için yapabileceğiniz en etkin sporlardan birisi. Üstelik yaza, denize ve tekneye hazır olmak için ideal. Kış günü yüzücü mayosunu nereden bulacağım diye dert edenler buraya tıklasınlar… Aradığınız mayo Penti’de!

Yoga mı Pilates mi

5. Yoga mı Pilates mi?
Yoga mı yoksa pilates mi size daha uygun? Karar vermekte zorlandığınız için hala bir sınıfa kaydolmadınız mı? O zaman kararınızı biraz kolaylaştıralım: Yoga, içten dışa sağlık ve rahatlık için iyi bir seçim. Pilates ile bedeni çok iyi şekillendirir. Hangisine ihtiyacınız var? Hangisine gideceğinize karar vermek yerine, hangisinin sağlayacağı faydaya ihtiyacınız olduğunu düşün ve kararı buna göre verin.

Kışın spor yaparken, sizi destekleyecek tüm giyim ve aksesuarlarla buradayız. Mağazalarda ya da internette… Penti‘ye ulaşmak çok kolay.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kışın Yapabileceğin 5 Spor Aktivitesi - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
renkleri ne kadar iyi kullanıyorsun
Renkleri Ne Kadar İyi Kullanıyorsun?

Renk uyumu ve renklerin doğru kullanımı, modanın temel kurallarından. Peki sen renkleri doğru kullanıyor musun? Ara sıra bu konuda şüpheye...

Kapat