Arama Yap

Kışın Yapabileceğin Sporlar

Kışın Yapabileceğin Sporlar

Kış yine geldi çattı. Yağmurlu günler, sınav dönemleri ve zorlu iş günleri seni bekliyor. Bu kadar stresin arasında ise sana en iyi gelecek şeyi biz biliyoruz! Tabii ki spor. Biliyorsun ki, spor yapmanın faydaları saymakla bitmez. Sadece güzel ve muntazam bir vücut için değil, sağlıklı bir beden ve sağlıklı bir zihin için de bol bol spor yapmalıyız. Şimdiyse, sana kışın da zevkle yapabileceğin spor türlerinden birkaç örnek vereceğiz:

YOGA

Yoga, hem bedeninin kuvvetlenmesi için, hem kaslarının sağlığı ve gelişimi için, hem de zihninin dinginliğini sağlayabilmen için yapabileceğin en iyi sporlardan biridir. Aynı zamanda yogayı spor salonlarına gitmeden, sadece bir mat eşliğinde istediğin yerde yapabilirsin. İster bahçende arkadaşlarınla, ister sıcacık evinde tek başına, istersen de grup halinde yoga atölyelerinde! Yogayla kendini ödüllendirmek istediğin her an buluşabileceksin! Bizce bu yeni bir benlik keşfetmen için şahane bir fırsat!

 

PİLATES

Pilates, çoğunlukla nefes ve vücut egzersizleri üzerine yoğunlaşan, popülerliği de her geçen gün artmaya devam eden bir spor türüdür. Hatta pilates son yıllarda kadınlar tarafından o kadar çok ilgi gördü ki, “Ben spor yapmayı hiç sevmem!” diyenler bile, pilatesle tanışınca fikirlerini değiştirdiler. İyi bir öğretmen eşliğinde yapılan pilatesin vücuda sağladığı yararlar gerçekten çok fazla. Yaktırdığı kaloriler de cabası!

 

FITNESS

Sımsıkı bacaklar ve sımsıkı kollara sahip olmak istiyorsan, seni de hemen Fitness salonlarına alalım! Fitness, hem yaktırdığı kalori sayısıyla, hem de vücutta güçlendirdiği kas sayısıyla ünlü bir spordur. Eğer “Benim spor yapacak zamanım yok ki” deyip üzülüyorsan, fitness tam sana göre. Çünkü 20 dakikada bile rekor oranda kalori yakabilirsin.

 

TENİS

Tenis, insana çeviklik ve hız kazandırmakta en başarılı sporlardan biridir. Hem koşarak çeviklik kazanırsın; hem de topun yönünü takip ederken dikkat ve konsantrasyon düzeyin en yükseğe çıkar! Kısacası tenis, kolları ve bacakları güçlendirirken; konsantrasyonunu güçlendirmeyi de es geçmez!

 

YÜZME

Yüzme, sana mükemmel bir kondisyon ve vücut egzersizi vaadi sunarken, aynı zamanda nefes egzersizi yapmanı da sağlıyor! Yüzmenin insan sağlığı için en yararlı sporlardan biri olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Bu sayede hem yüzerken güç kazanacaksın, hem de suyun içinde istediğin kadar stres atacaksın!

İşte kışın en güzel yanları da, terlemeden ve sıkılmadan bol bol spor yapabilmek bizce! Peki bu birbirinden güzel sporları yaparken şıklığından ya da tarzından ödün verecek misin? Tabii ki hayır! Çünkü Penti, bunu da düşündü… Penti Active serisiyle, sporda bile tüm meraklı gözler senin üstünde olacak. Çünkü birbirinden güzel spor kıyafetlerimizle, spor salonlarının da en şık ve en havalı kadını sen olacaksın! İster tayt ya da eşofmanla; istersen de güzel mi güzel spor sütyeni ya da sweatshirt’le… Olmak istediğin her tarzda, olmak istediğin her yerde, yine Penti #HepBenimle diyebilmen için seninle birlikte olacak.

Eğer bu kış sağlığını ve sporunu es geçmeyeceksen, Yeni Sezon Active serimize bir bak deriz! Bizce, seni hemen www.penti.com.tr ‘ye alalım ve hemen bu sportif şıklığın tadını çıkartmaya başla!

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kışın Yapabileceğin Sporlar - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Kışın Kat Kat Giyinmeye Son!

Hemen hemen her kadın, kışın en zorlu yanlarından birinin kat kat giyinmek olduğunu düşünür. Çünkü kat kat giyinmek, hem kombin...

Kapat