Arama Yap

Kıyafete Göre İç Giyim Rehberi

Kıyafete Göre İç Giyim Rehberi

Her kıyafete göre iç giyim mi olur? Evet, her kıyafete, giyim tarzına ve ihtiyaca göre iç giyim farklı olabilir. Gündelik kıyafetlerinizle kullandığınız iç giyim, abiye kıyafetlerinizi kombinlediğiniz iç giyim ve spor yaparken kullandığınız iç giyim değişiklik gösteriyor, değil mi?
Farklı durumlar için ihtiyaç duyacağınız iç giyim ürünlerini ve kullanımlarını ele aldık. Kıyafete göre iç giyim rehberimize buyrun…

Farklı Kıyafet, Farklı İç Giyim

1. Günlük Kıyafetlerle İç Giyim
Temel iç giyim parçaları olan sütyen ve külotu ele alalım. Külot konusu, konfor ve görünüm açısından hassas bir noktada yer alıyor. Kumaş etek ve pantolonlarınızı vücudunuzu rahatça saran ve dikişsiz külotlardan seçmeye özen gösterin. Böylece kıyafetinizde iz oluşmaz ve görünüm açısından bir kaza yaşamazsınız. İz oluşmasını engellemek için, tanga, string ve brazilian modellerini de değerlendirebilirsiniz.
Kot kumaşından olan etek ve pantolonlar konusunda ise seçim sizin, daha az seçici olabilirsiniz.
Günlük giyimde sütyen konusu da önemlidir. Gömleklerinizle kullanacağınız bir sütyen, gömleğinizin rengine göre değişebilir. Beyaz bir gömleğin içinden ten ya da beyaz renk sütyenler yaygın olarak tercih ediliyor. Ancak tarzınıza göre farklı renkler de seçebilirsiniz. Yalnız bu renk konusnu sakın ihmal etmeyin.
Standart sütyenler gündelik giyiminizi yeterli ölçüde destekler. Askılarını çıkarıp kıyafetlerinize göre uyarlayabilirsiniz.

2. Abiye Kıyafetlerle İç Giyim
İç giyim konusunun öneminin çok yükseldiği bir noktadayız: Abiye Kıyafetlerle İç Giyim
Abiye kıyafetinizi değerlendirin, nelere ihtiyaç var. Değerlendirme için sorular:
– Sırt ya da göğüs dekoltesi var mı?
– Sütyen askıları olsun mu, olmasın mı?
– Korse giymeye ihtiyacım var mı?
– Külot seçimim nasıl olmalı?
– Çorap ve jartiyer ihtiyacım olacak mı?
Sırt ya da göğüs dekolteniz varsa, Penti’nin Özel Gecelerin Kurtarıcıları Koleksiyonu’na mutlaka göz atın. Silikon Sütyen, sırtı açık kıyafetler için sütyen, göğüs dekoltesi için sütyen… Hepsi orada. Sütyenlerinizin askılı ya da askısız olması konusunda da detaylı seçim yapabilirsiniz.
Korse konusunda Penti’nin külot, elbise, slip, şort korselerinden seçim yapabilirsiniz. Bedeninize uygun olanı seçmeyi unutmayın.
Külot konusunda daima dikişsiz olanları öneriyoruz. Çünkü abiyelerin kumaşlarının narinliği ortada, o narinliği bozmayalım.
Çorap ve jartiyer ihtiyacınız varsa, kıyafetinize uygun olanlar tam burada.
Kıyafete göre iç giyim deyince en önemlisi abiye…

3. Spor Kıyafetlerle İç Giyim
Sporcu sütyeni diye muhteşem bir ürün varken, başka söze ne hacet… Spor esnasına göğüs bölgenizin konforlu olmasını sağlayan sporcu sütyenleri zaten hepimizin baş tacı…
Spor esnasına terlediğinizde de konforunuzdan ödün vermeden çalışmaya devam edebilmeniz için boxer ve pamuklu seçimleri mutlaka deneyin.
Spor çorapları da yine terleme konusunda dostunuz olacaktır, bizden söylemesi.
Spor kıyafetlerle iç giyimin önemli olduğu bir diğer nokta da yapılan spor… Spor iç giyiminiz konforluysa ve rahat hissediyorsanız, ihtiyaç halinde üzerinizdeki fazla kıyafetleri çıkarmak da sizi rahatsız etmeyecektir. Yoğun bir pilates dersinde tişörtü bir kenara bırakıp, sütyeninizle rahatça devam edebilirsiniz.

Kıyafete göre iç giyim konusunda aklınızdaki soru işaretlerini silebildiğimizi ve faydalı öneriler sunabildiğimizi düşünüyoruz. Birbirinden güzel iç giyim parçalarıyla dolu, şıkır şıkır bir yaz dileriz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kıyafete Göre İç Giyim Rehberi - Moda & Güzellik Blogu