Arama Yap

Kusursuz Bir Düğün İçin 8 İpucu

Kusursuz Bir Düğün İçin 8 İpucu

Her mutlu çiftin düğün hayali birbirine benzer: Herkesin yüzünün güldüğü ve güzel bir düğün töreni. Ne de olsa düğünlerin temel amacı, mutlu aşkı kutlamak değil mi?
Kusursuz bir düğün planı, kusursuz bir düğün günü demektir. O zaman her şeyin harika olması için işinize yarayacak 8 ipucunu yazmaya başlayalım…

Kusursuz Bir Düğün İçin…

düğün bütçesi

1. Bütçenizi Oluşturun

Güzel bir düğün yapmak için, hem bütçeye hem de zevkli seçimlere ihtiyaç olduğunu unutmayalım. Düğün törenini giden yolda nasıl bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu hesaplayın. Her şeyin zevkinize uygun ve hayalinizdeki gibi olması için ilk ve en önemli maddemiz bu. Her bütçeye hitap eden seçenekler olduğunu unutmayın.

düğün ihtiyaçları

2. İhtiyaç Listesi Yapın

Düğünü planlamaya ihtiyaç listesi ile başlayın. İhtiyaç listenizi ayrı başlıklarla kategorize ederek, işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Birkaç başlıkla örnek verelim:
– Mekan ihtiyaçları: Mekan seçimi, yemek seçimi, dekor seçimi, müzik seçimi…
– Gelinin ihtiyaçları: Gelinlik, gelin iç giyimi, saç-makyaj, pedikür-manikür, ayakkabı, çanta, aksesuarlar…
– Damadın ihtiyaçları: Kostüm, ayakkabı, aksesuarlar…
İhtiyaçlarınızı kategorize ederek listelerseniz, hem hiçbir kalemi unutmazsınız, hem de aklınız karışmaz.

düğün törenine odaklanın

3. Törene Odaklanın

Her gelin, düğün töreninin kendi tarzını ifade etmesini ister. Mekan seçimi, gelinlik seçimi ve diğer tüm detaylar bir ahenk içinde olmalı. Tarzınızı seçin ve tüm süreci o tarz üzerinden ilerletin. Romantik, minimalist, masalsı ya da enerjik bir düğün. Hangisi sizi ifade ediyor? Önce tarzı belirleyin, ardından tarza uygun olan seçimleri yapmaya başlayın.

düğün gelinlik seçimi

4. Gelinlik Seçiminin Önemini Unutmayın

Düğün törenininiz nasıl olursa olsun, gelinlik büyüleyici olmalı. Çok sade bir gelinlik seçseniz dahi, o sadelik şıklıkla birleşmeli. Unutmayın, düğün boyunca gözler üzerinizde olacak.

Gelinlik seçerken, iç giyim konusunda dikkatli ve seçici olun. İç giyimi şansa bırakmamak için, Penti’nin Bride Koleksiyonu’nu mutlaka görmelisiniz.

damat kostümünü son dakikaya bırakmayın

5. Damat Kostümünü Son Dakikaya Bırakmayın

Gelinlikle kıyaslayınca, damat kostümü seçimi çok kolay bir iş gibi görünüyor. Bu sebeple de son dakikaya bırakıldığı oluyor. Damat kostümünü kiralamak mı yoksa satın almak mı daha doğru? Renk seçimi nasıl olmalı? Peki tarz? Bunları düşünmek için yeterli zamanı ayırın.

düğün nedimeler

6. Nedimeleri Desteğini Alın

Gelinlik provaları, düğün töreninin planlanması, dekor ve diğer tüm detaylar için size yardım etmeye istekli olan kişilerin desteğini alın. Her şeye koşturmak ve tüm süreçte rol almak isteyebilirsiniz ama bazen destek almak yorulmanızı engeller. Yardım etmek isteyen kişilere kapınızı açın.

balayı valizi hazırlama

7. Balayı Valizinizi Erkenden Hazırlayın

Düğünden sonra hemen yola çıkacaksanız, valizinizi hazırlayın ve son dakikaya bırakmayın. Düğünden sonra üzerinizi değiştirip, valizinizi alıp yola çıkmak kalsın sadece. Balayı valizinize, Penti’nin Bride Koleksiyonu’ndan gecelik, baby-doll, sabahlık, bikini ve mayo eklemek için buraya tıklamanız yeterli.

gülümsemeyi ihmal etmeyin

8. Gülümsemeyi İhmal Etmeyin

Düğün töreni, gelinliğiniz ve gülümsemeniz ile daha ışıltılı bir hal alacak. Günü daha güzel hale getirmek için yüzünüzden gülümseme eksik olmasın.

Gelin ve damadın mutlu olduğu bir düğünde, misafirlerin de mutlu olacağına inanıyoruz.

Hazırlık sürecinde, Penti’nin Bride Koleksiyonu’na göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kusursuz Bir Düğün İçin 8 İpucu - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
plaj çantasının vazgeçilmez 7 parçası
Plaj Çantanızın Vazgeçilmez 7 Parçası

Güzel yaz günlerini plajlarda değerlendirenler buraya! İster tatil beldelerine gidin, ister şehirde plaja ve havuza… Çantanızda mutlaka olması gerekenleri yazmaya...

Kapat