Arama Yap

Makyaj Modasına Yakından Bakalım

Makyaj Modasına Yakından Bakalım

Sonbahar ve kış boyunca makyajda hangi tonlar, hangi tarzlar ve hangi yaklaşımlar moda olacak yakından bakalım. 2018-2018 sonbahar-kış sezonunun günlük makyajı, ofis makyajı ve davet makyajı nasıl olmalı diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Sezonun makyaj modasına odaklanma zamanı!

Makyajda Sonbahar Modası

Tazelik Dolu Pembe-Şeftali Tonları
Cildinizin bronzluğu hızla azalıyorsa, masum ve tatlı şeftali pembesine doğru kırın direksiyonu. Allık konusunda uzun zamandır sadece pembe ya da sadece şeftali tonları kullanılıyordu. Ancak o turuncumsu ve pembenin birbirine karıştığı yumuşak ve narin ton makyaj modasına damga vuracak. Bu renk tonu gayet canlı olduğu için ışıltı olanları değil, mat olanları tercih edin.

Soğuk Tonların Yükselişi
Soğuk havalar yanlarında soğuk tonları da getirdi. Sonbaharın ve kışın makyaj trendlerinde kapatıcı ve fondöten gibi ürünlerde soluk ve soğuk renkleri hayatımıza sokacağız. Makyaj bazınızdan itibaren soluk bir cilt inşa edin kendinize. Üzerine uygulanacak makyaj ise renkli olsa asla ışıltılı olmamalı. Makyaj ışıltıları cildinizle olumsuz bir karşıtlık oluşturabilir.

Yalın Gözler

Göz makyajı konusunda iki büyük ayrım karşımıza çıkıyor. Ayrımın bir tarafı çılgınca renklere giderken, diğer tarafı alabildiğine sadeliğe gidiyor.
Biz o sadelik ve yalınlıktan bahsedelim. Yalın göz makyajı, hiç makyaj yapmamak anlamına gelmiyor. Yalın göz makyajında, çok ince ve su bazlı ürünleri cilt rengi tonunda kullanmanızı öneriyoruz. Ürünleri kusursuzca uygulamak gerçekten önemli. Kullanacağınız maskara ise asla dantel etkisi vermemeli. Kirpiklerinizi tel tel ayıran nazik bir maskara tercih edin.
Yalın gözler makyajı, gündelik makyajınız, ofis makyajı ve okul makyajı için ideal bir seçim olur.

Çılgın Gözler
İşte şimdi göz makyajı ayrımının diğer kolundayız. Göz makyajı konusunda alabildiğine renkli seçimler yapmak isteyenler bu sezonu iyi değerlendirsin. Soluk cilt makyajı, pembe-şeftali tonları allık ve mat ve renkli farlar bir araya geliyor. Şimdi içinde bolca yeşil, turuncu, mavi olan far paletinizi alın ve ayna karşısında denemelere başlayın.
Mavi-sarı uyumu, turuncu-yeşil uyumu gibi temel uyumları mutlaka değerlendirin.
Çılgın gözler makyajı muhteşem bir gece ve davet makyajı olur, bizden söylemesi.

Eyeliner Konusunda Renklere Merhaba
Eyeliner’ların alıştığımız mavi, siyah ve kahverengi tonlarından sıkılanlar buraya. Bu sezon sıvı tonlu, renkli farlarınızı alın ve kendinize muazzam eyeliner’lar çizin. Renkli ve uçuk kaçık farlar özel ve özenli tüm anlar için harika seçim olacak.

Simler Out, Dev Simler In!
Gece makyajında ışıldamak için en doğru hamle göz kapaklarınıza uygulayacağınız dev simli farlar olacak. İsterseniz o dev simleri sadece kirpik diplerinize uygulayın, isterseniz de tüm göz kapağınıza. Ama simsiz olmayacak gibi görünüyor. Bizden söylemesi.

Özenli-Doğal


Bu sezon makyajınızın biraz dağılırsa hiç sorun etmeyin. Çünkü bu sezon dağınık bir makyaj uygulamak çok moda. Bu özenli ve doğal görünümü yakalamak için koyu tonları tercih etmenizi öneririz. Hafiften dağılmış bir far, birazcık bulaşmış gibi duran bir ruj asla kötü bir fikir değil.

Sonbahar-kış 2018-2019 makyaj modasının yükselenleri böyleydi. Siz en çok hangisini sevdiniz? Bize Instagram hesabımız üzerinde yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Makyaj Modasına Yakından Bakalım - Moda & Güzellik Blogu