Arama Yap

Merih Güzelarda ile Evde Spor Egzersizleri

Merih Güzelarda ile Evde Spor Egzersizleri

Evde kaldığımız bu günlerde aynı zamanda hareketsiz de kalıyoruz. Hem sağlımızı hem de formumuzu korumak şu sıralar biraz daha zor. Evde geçirdiğin vakti verimli kullanmak senin elinde. Formunu rahatça koruyabilmen için Merih Güzel Arda’dan gelen egzersizlere hemen bakalım 😊 Başlamadan önce ısınmayı unutma!

 

Long Plank Diz Çekme

Long plank pozisyonuna geçip dizlerini karnına doğru çek. Her üç çekişte dizini karnında yaklaşık üç saniye beklet. 10 tane yapmaya çalışabilirsin. Kalçanın havada olmamasına yani düz durmaya dikkat et.

 

Long Plank Aç Kapa

Tekrar long plank pozisyonuna gel. Bacaklarını aç kapa ve 30 saniye boyunca devam et. Karnını sıkı tutmayı unutma!

 

Bacak Uzat

Ellerini yere koy ve dizlerini hafifçe kaldır. Bacağını geriye doğru uzat ve uzatırken nefes ver. Sağ bacağınla başlayıp on tane yaptıktan sonra sol bacağına geçebilirsin. Bu hareket ile hem kalçanın hem kollarının hem de karnının çalıştığını hissedeceksin.

 

Normal Plank

Dirseklerini yere koy, plank pozisyonuna geç ve 20 saniye boyunca kal. Pozisyonunu bozmadan dizlerini teker teker yere değdirebilirsin. Yavaş yavaş bacak başına 10 adet yapabilirsin. Karnını sıkı tutman gerektiğini tekrar hatırlatalım 😊

 

Temizlik Bezi İle Diz Çekme

İki adet kullanmadığın bezi al ve ayakkabının ucuna koy. Long plank pozisyonuna geçip bezler yardımıyla dizlerini karnına çek. Bu hareketi yorulana kadar yapabilirsin.

 

Eller Bacaklara

Yağ yakımını arttıracak son hareketimiz için yine long plank pozisyonuna geç. Kalçanı kaldırırken ellerini çapraz bacağına götür. Her hareket sonunda vücudunu tekrar düz yapmayı unutma. Her bacak için 10 adet yapabilirsin.

 

Evde yapacağın egzersizler sonunda ertesi gün daha az ağrı çekmek için soğuma yapmayı unutma!

 

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Merih Güzelarda ile Evde Spor Egzersizleri - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Evde Cilt Bakımı

Son günlerde evde fazlasıyla evdeyiz. Evdeki vaktimizi nasıl verimli geçirebiliriz diye sorduk ve senin için evde cilt bakımının püf noktalarını...

Kapat