Arama Yap

Moda İle İlgili İzlenmesi Gereken 5 Film

Moda İle İlgili İzlenmesi Gereken 5 Film

Dergilerin, gazetelerin, kitapların yanında moda ile ilgili ilham alabileceğimiz çok keyifli bir yol var ki, o da filmler. Bugüne kadar birçok moda evine ve insanlara ilham kaynağı olan bu filmler, bugünün moda akımlarında başrol oynadıklarından şüphemiz yok. Modaya bakış açınızı değiştirecek ve mutlaka izlenmesi gereken 5 filmi sizler için derledik.

Sex and the City (1998): Sex and the City, kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceği şeyleri yapmasıyla ya da giymeye cesaret edilmeyen trendleri hayata geçirmesi ile yayınlandığı tarihe damga vurmuş bir film serisi. Carrie, Samantha, Charlotte ve Miranda isimlerindeki 30’larında olan 4 kadının eğlenceli fakat bir o kadar da gerçek dışı hikâyelerini konu alan bu film,  yalnızca içerik açısından değil, filmde kullanılan giyim tarzıyla da moda dünyasına damga vurmuştur.İzlerken eğlencenin doruklarına varacağınız bu film, zaman zaman da kendinizden izler görmenizi sağlayacaktır.

şahane macera filmi

Şahane Macera (1957): Audrey Hepburn ve Fred Astaire gibi ünlü isimlerin bulunduğu bu klasikleşmiş film, moda yayıncısı Maggie Prescott’un yeni bir yüz arayışı ile başlar. Yepyeni ve çok farklı bir yüz arayan Maggie, dergi ekibiyle birlikte şans eseri çekim yapmak için gittikleri Greenwich Village’daki bir kitapçıda çalışan ‘entel’ ve eşi bulunmaz bir havaya sahip olan Jı’yu gözünden kaçırmamıştır. Bu beklenen keşfin ardından olayları izlerken sizin de çok eğleneceğinize eminiz!

fırlama kızlar filmi

Fırlama Kızlar (1996): Başrollerini Brittany Murphy, Paul Rudd ve Alicia Silverstone’un paylaştığı çok eğlenceli bir filmdir. Filmin baş karakteri Beverly Hills’de yaşayan umarsız ama son derece popüler olan Cher ‘dir (Alicia Silverstone).  En çok önem verdiği şey ise; okulun yakışıklı erkekleri ile çıkmak ve modayı takip etmektir. Zıpır kız, kendisine layık bir erkek ararken, okula yeni gelen bir kızın bir türlü içine sinmeyen paspal giyim tarzını değiştirmeye ve iki öğretmeninin arasını yapmaya çalışır. Düzeltilmesi gereken notları vardır ve bunun en kolay yolu, öğretmenlerinin özel hayatına müdahale etmektir. İzlerken çok keyif ve ilhan alacağınıza eminiz.

şeytan marka giyer filmi

Şeytan Marka Giyer (2006): Meryl Streep’in şahane oyunculuğunu konuşturduğu filmlerden biri olan Şeytan Marka Giyer; iş hayatında çok güçlü ve acımasız olan Miranda Priestly (Meryl Streep) ve şans bir şekilde yüzüne gülen Andy Sachs (Anne Hathaway)’in yollarının kesişmesini konu alan bir filmdir. Miranda, bir moda duayeni olarak kabul edilmekle birlikte herkesin çok da kolay dayanamayacağı bir iş disiplinine sahiptir. Herkes tarafından moda ile uzaktan yakından alakası olmadığı için küçümsenen Andy, kalbi kazanılması zor olan bu moda kraliçesinin kalbini kazanacak ve aralarındaki ilişki daha da eğlenceli bir hal alacaktır.

factory girl filmi

Factory Girl (2007): Amerikan tarihinde önemli bir rol oynayan soylu Sedgwick Aileninin üyesi olan Edie Sedgwick’in yaşam öyküsünü konu alan hikayedir. Edie’nin New York’a taşınması ve ünlü pop-art sanatçısı Andy Warhol (Guy Warhol) ile tanışması ile hayatında olan değişimler anlatılmaktadır. Film, moda dünyasında önemli bir rol oynayan Edie Sedgwick’in Guy Pierce’in giyim fabrikalarından biriyle çalışmaya başlamasıyla başlar. Ardından yaşanacak olanlar beklenmedik olacaktır.

moda ile ilgili izlenmesi gereken 5 film

Sen de bizimle tarihe ve modaya damgasını vurmuş en sevdiğin fimleri bu yazımızın altında paylaşmayı unutma!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Moda İle İlgili İzlenmesi Gereken 5 Film - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
sports bra nasıl giyilir
Sports Bra Nasıl Giyilir?

Hayatı kolaylaştırmak ama şıklıktan da ödün vermemek lazım. "Spor ve şık" diye bir tabir var ya, işte onu yakaladınız mı,...

Kapat