Arama Yap

Motivasyonu Yükseltme Zamanı

Motivasyonu Yükseltme Zamanı

Sıcak yaz günlerinin tadını çıkarırken, sporu ve bedenimizi hangimiz ihmal etmedik ki? Nereden yakalar ve başlarsak kardır. Şimdi motivasyonu yükseltme zamanı! Sadece, form tutmak, kilo kaybetmek ve ince görünmek için spor yapmıyoruz. Kas yapımızı geliştirmek, metabolizmamızı hızlandırmak ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmek, sağlıklı olmak asıl amaçlarımız olmalı. Spor yapmak için motivasyonunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız, gelin onu birlikte yeniden bulalım.

Motivasyonu Yükseltme Yolları

1. Her şey sevgiyle başlar…
Çok edebi bir şekilde başladık. Ama buna inanıyoruz! Bedeninizi, kendinizi ve var olduğunuz hali severseniz motivasyonunuzu yükseltmek daha kolay olacaktır. İç çamaşırlarınız ile aynanın karşısına geçin. Ellerinizi karnınıza koyun ve “Kendimi seviyorum” deyin ve bunu her fırsatta tekrarlayın. İnsan, sevdiği şey için pek çok zor durumu aşar. Siz de bedeniniz için harika bir motivasyonla yola çıkacaksınız.

2. Takvimler ortaya çıksın…
Motivasyonunuzu yükseltmek için sayıların gücünden faydalanın.
Öncelikle 21 günlük, 5 haftalık ya da 3 aylık bir program yapın. Program bitince tazelemek üzere takvime not düşün.
Sonra, bu süre içindeki “gerçekçi” hedeflerinizi yazın. Kaç kilo vermek, kaç santim incelmek, ne kadar kas inşa etmek, ne kadar yağ yakmak istiyorsanız yazın. (Ölçümleri sağlık kuruluşlarında yaptırabilirsiniz.) Hedeflerinizi kağıt kalem ile somutlaştırmak motivasyonunuzu artıracaktır.

takvimler ortaya çıksın

3. İhtiyaç listesini hazırlayın.
Spor yapıp, form tutmanın temel iki kolu var. Bunlardan birisi spor, bir ise diğeri beslenmedir. Spor için ihtiyacınız olacaklar, yapacağınız çalışmaya göre değişebilir. Fitness, yoga, pilates, yürüyüş, dans, koşu ya da temel egzersizler yaparken, kaliteli ve tarz sahibi spor giyim seçmek çok önemlidir.
Cildinize dost taytlar, sporcu sütyenleri, tişörtler ve çoraplar spora karşı olan motivasyonunuzu yükseltecektir. Tarzınızı spor yaparken de korumak için, Penti’nin renkli spor giyim dünyasına göz atabilirsiniz.

Beslenme için ihtiyacınız olacaklar ise, kendiniz için yemek hazırlamak. Mutfak alış verişinizi planlayın, haftalık yiyecek listenizi yapın ve yemeğinizi yanınızda taşımanın kolay yolunu bulun. Hepsi bu kadar.

ihtiyaç listesini hazırlayın

4. Hedefe ulaşmak ödülü hak eder…
Spor motivasyonunuzu yükseltmek için, hedefinize ulaştığınızda kendinize armağan edeceğiniz şeyi düşünerek yola çıkın. Kendinize vereceğiniz armağan, yemek, tatlı ya da gıda olmasın. Hedefe ulaştığınızda, kendinize hedefinizi destekleyen bir armağan edin. Yeni spor kıyafetler, farklı bir spor için salon üyeliği, smoothie’ler yapmak için yeni bir mutfak aracı gibi şeyler… Böylece her hedef, sizi yeni bir hedefe götürmek için yolunuzu açacaktır.
Motivasyonunuzu yükseltmek için temel başlangıç önerilerimiz bu şekilde. Şimdi sıra sizde, durmayın, hadi harekete geçin!
Motive olmak için hadi kıyafetleri göreyim derseniz, Penti’nin aktif giyim kategorisine göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Motivasyonu Yükseltme Zamanı - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
plaj kombinleri elegan mayo
Plaj Kombinleri: Renklerin Ruhunu Taşıyan 4 Tarz

Harika bir gardırop yaklaşımı var ve muhakkak duymuşsunuzdur: Kapsül Gardırop! İhtiyacınız olan kalemleri yazıp, ihtiyacınız olan her kıyafetten belli sayıda...

Kapat