Arama Yap

Okul Çantanızda Olması Gereken 9 Şey

Okul Çantanızda Olması Gereken 9 Şey

Kızlar toplanın! Okul zamanı size destek olmaya, kızların gücünü kanıtlamaya geldik. Kızlar ne kadar güçlü, başarılı ve mutlu olursa, dünya o kadar iyi bir yer olur. Oturduk ve okulda çantanızda olmasından fayda göreceğiniz 9 şeyi listeledik. İşte karşınızda “okul çantanızda olması gereken 9 şey” ve nedenleri…

Okul çantanızın olmazsa olmazları

1. Kişisel hijyen ürünleri başı çeker…
Peçete, ıslak mendil, ped, yara bandı gibi acil durumda çok işinize yarayacak şeyleri mutlaka çantanızda bulundurun. Hepsinden birer tane olsa bile yeter. Böylece hiç ummadığınız anda gelişen olaylara hızlıca müdahale edebilirsiniz.

yedek çoraplar

2. Yedek çorap der susarız…
Yağmur yağar ayaklar ıslanır, okul sıralarında çoraplar kaçabilir ya da birinin ihtiyacı olabilir. Yedek çorap iyidir, yedek çorap sıcaktır, samimidir. Hem okulda hem gündelik hayatta acil durumlarda çok iş görecektir, eminiz.

saçlar sahneye

3. Saçlar sahneye…
Küçük bir saç fırçası ve toka, sınıfa sunum yapmadan evvel saçları toparlamaya yardımcı olabilir, imajı kurtarabilir.

diş fırçası ve diş macunu

4. Diş fırçası ve macunu
Bir şeyler yiyip içtikten sonra tazelenmek için dişleri fırçalamak çok iyi gelebilir. Atın çantaya, pişman olmazsınız. Hatta acil bir durumda iş gördüğünde mutlu bile olursunuz.

bozuk para cüzdanı

5. Bozuk para cüzdanı
Yanınızda sürekli büyük bir cüzdan taşıma derdinden kurtaracak güce sahip olan bir cüzdan: bozukluk cüzdanı. İçine ufak tefek başka şeyleri bile sığdırabilirsiniz, kartlar, dudak nemlendiricileri gibi.

acil durum notu

6. Acil durum notu
Çantanız kaybolursa ya da beklenmeyen bir şey olursa, içinde detaylı bir telefon numarası ve isim yazan bir not hiç fena olmaz. Hatta o nota kan grubu ve önemli bir rahatsızlığınız varsa yazmanızı öneririz.

nemlendirici el kremi

7. Nemlendirici el kremi
Sadece okulda değil, çantada her zaman bir nemlendirici bulundurmak iyidir. Her mevsim iş görür, elleri yumuşatır.

atıştırmalıklar

8. Atıştırmalıklar nerede?
Uzayan dersler, uzak kantinler bizi durduramaz. Enerjiniz düşer gibi olduğunda atın bir lokma atıştırmalık, her şey yoluna girsin. Açlık bastırır, enerji verir; atıştırmalıklar iyidir.

9. Sakız veya şeker
Nefesinizi tazelemek için, hızlıca yardımınıza koşacak sakız ve şekerleri unutmayalım. Yer kaplamaz, ağırlık yapmaz. Atın çantaya, bulunsun.

İşte bir genç kızın okul çantasından bulunması faydalı olacaklar böyle. Sizin olmazsa olmazlarınız varsa, bizimle paylaşın. Instagram adresimiz ve hashtagimiz üzerinden gönderin, bütün kızlar faydalansın.

1 Comment

  • Her şey güzel olacak 8 Nisan 2018 17:33

    Güzel

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Okul Çantanızda Olması Gereken 9 Şey - Moda & Güzellik Blogu