Arama Yap

Okula Dönüş Hazırlıkları Başlasın

Okula Dönüş Hazırlıkları Başlasın

İlkokuldan üniversiteye herkes için okula dönüş zamanı! Okula dönüş hazırlıkları başlasın o zaman… Okula dönüş dedik ama bu ifade sadece okulların açılmasını temsil etmiyor elbette. Okulların açılması, tatilin sona ermesi, ofiste yoğun günlerin başlaması anlamlarını da taşıyan “okula dönüş” için hazırlıkları birlikte yapalım.

Okula Dönüş, Şehre Dönüş

Adaptasyonu Kolaylaştırın
Okula ya da ofise dönmek, bir diğer ifadeyle şehre dönmek biraz adaptasyon gerektiriyor. Adaptasyon sürecini kolaylaştırmak için küçük taktikler deneyebilirsiniz. Çevrenizi sizi okul ve ofise motive edecek detaylarla donatın.
* Okul ve ofis ihtiyaçlarınız için dolabınızı elden geçirin. Yeni kombinler için küçük ve işlevsel parçalar edinin.
* Yeni kırtasiye malzemeleri her zaman motive edicidir. Küçük bir alışveriş sepeti iyi olabilir.
* Temel ihtiyaçlarınız için en iyi tasarımları seçin. Örneğin birkaç çift çorap almak isterseniz, sıradan şeyleri değil, Penti’nin güzel tasarımlarını değerlendirebilirsiniz. Dolabınız renklendikçe, giyinmek ve okula/ofise gitmek daha keyifli olacaktır.

Yeni Bir Tarz
Hiçbirimiz dün olduğumuz kişiyle aynı kişi değiliz. Geçen yıl da geçmişte kaldı. O zaman şimdi yeni sezonda yeni bir tarz yakalama zamanı. Yeni bir tarz ihtiyaç duyacağınız pek çok şey detaylarda saklı. Detaylarda fark yaratırsanız, yeni bir tarz için iyi bir adım atmış olursunuz. Detaylarda fark yaratmak ve yeni bir tarz yakalamak için,
* Orijinal tasarımlar edinin. Mesela tarzınızı temsil edecek ve görünür şekilde kullanacağınız birkaç çift çorabı mutlaka kombinlerinize ekleyin.
* Her zamankinden farklı aksesuarlar tercih edin. Mesela, şal ve fularlar çok popülerler ve kullanmak için tam zamanı.
* Kilit parçalarda farklı seçimler yapın. Mesela sık sık tercih edeceğiniz çantanızın tarzınızın kilit ve özel parçası olmasını sağlayın.

Yeni Sezon, Yeni Hobiler
Okul ve çalışma sezonu açılırken, kendinizi sadece eğitim ve işle sınırlamamak adına yeni hobiler edinmek iyi bir fikir. Örneğin, spor konusunda yönelmek istediğiniz bir alanı tercih edin ve başlayın. Yıllardır dans etmeyi erteliyorsanız, bu yıl ertelemeye bir son verin. Her hafta sonu evde klasik filmler izleme keyfi yapmak istiyorsanız, film seçimlerinizi yapmaya başlayın. Spor, dans ve ev keyfi için yeni sezonda sizinle olacak tüm tasarımlar Penti’de. Aktif yaşam koleksiyonu için buraya, ev giyim koleksiyonu için de buraya tıklayabilirsiniz.

Plan Yapmaktan Asla Vazgeçmeyin
Okula ve ofise dönerken yeni planlarınız da cepte olsun. Takvimi açın ve yılın tatil günlerini belirleyin. Şimdi o tarihler için kısa ve uzun rotalar çıkarma zamanı. Tüm o rotaları planlayın ve okula/ofise dönüşü daha kolay hale getirin. Hafta sonu rotalarınızda keyif için Penti’nin koleksiyonları çantanızda yer almak için sizi bekliyor.

Hedefler ve Hediyeler
Hem ofiste hem de okulda kendinize küçük hedefler koyabilirsiniz. Ardından da bu hedefleri gerçekleştirdikçe kendinize küçük hediyeler vermek güzel bir fikir olur.
Küçük, işe yarar ve keyifli tüm hediyeler için penti.com’a şimdiden göz atmaya ne dersiniz?

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Okula Dönüş Hazırlıkları Başlasın - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Okulda Tarzını Yansıt

Eğitim öğretim sezonu açıldı. İlkokula bu yıl başlayanlar için de, üniversite öğrencileri için de iç dünyasını yansıtan bir dış görünüşe...

Kapat