Arama Yap

Pijamaları Neden Bu Kadar Seviyoruz?

Pijamaları Neden Bu Kadar Seviyoruz?

Tüm günün yorgunluğunu atmanız için sizi kim kucakladı? Pazar sabahları TV ve kahvaltı keyfinde size kim eşlik etti? Size karşı her zaman ön yargısız ve yumuşak olan kimdi? Evet, doğru cevap pijama! Pijamaları neden bu kadar çok seviyoruz sorusuna herkes birbirinden tatlı cevaplar verebilir.

Pijamaları neden sevdiğinizi bize yazmaya ne dersiniz? “Pijamaları sevmek için şahane sebeplerim var” diyenleri Penti’nin Instagram profiline bekliyoruz. Şimdi, dünyanın en güzel giysisi sayabileceğimiz pijamaları övme zamanı! Hadi pijamaları neden bu kadar çok sevdiğimizi konuşalım…

Büyük filozof Pijamisius’un da dediği gibi, “Nerede pijama giyebiliyorsan, orası yuvandır.”

Büyük aşk: Pijamalar

1. Pijama sevgisi, konfora, rahatlığa olan sevgidir. Yumuşacık kumaştan, cildiniz ve rahatlığınız düşünülerek yapılmış pijamadan daha sevgi dolu ne olabilir? Saten olanları ayrı güzel, yumuşacık ve pamuklu olanları ayrı… Seçmesi zor ve bir o kadar keyifli.

2. Pijama, insanlığın en ilginç moda icadı olduğu için herkes tarafından sevilir. Kim bilir ilk kimin aklına geldi, gece uyurken kıyafetini değiştirmek… Kimdir bilmiyoruz ama rahatına düşkün biri olduğuna eminiz.

3. Pijamanın en güzel tarafı, yılın her zamanı giyilebilmesi. Kışın pamuklular, peluşlar; yazın tiril tiril, hafif pijamalar hep yanımızda. Şu harika pijama koleksiyonunu görmeden geçmeyin yine de.

penti pijama modelleri

4. Pijamalar dünyanın her yerinde ve her kültürde yeri olan bir kıyafet. Bu anlamda pijamaların ortak kültür ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Hepimizi ortak bir noktada buluşturan pijamaları nasıl sevmeyiz?

5. Pijamaya güzel bir alternatif aradığımızda o güzellik bizi karşılar: Gecelikler! Gecelik ve pijama iki muhteşem kardeştir ve varoluş amaçları bizim mutluluğumuzdur. Bizim mutluluğumuzu kendine amaç edinmiş dünya tatlısı pijamalar kalbimizi nasıl çalmaz… Hayat pijamalar ve geceliklerle daha güzel, inanmazsanız, buraya bakın 😉 

6. Penti’nin “Hayır” denemeyecek güzellikteki pijamaları, “Yeme de yanında yat” denilesi gecelikleri ile rüyalar dünyasının prensesi olmak çok keyifli. Birbirinden güzel pijama ve gecelikler arasından seçim yapmak hiç de kolay değil.

renkli pijamalar

7. Pijama deyince herkesin aklına aynı standart görüntü geliyor olsa da, işin iç yüzü hiç öyle değil. Birbirinden farklı kumaşlar, birbirinden güzel tasarımlarla pijama dünyasında sınır yok. Şortlu ve caprili takımlar yaz gecesi rüyası gibi…

Satenler ve tiril tiril kumaşlar, hem çekici hem rahat…

Sevimli, çekici, orijinal ve eğlenceli tasarımlar uyku vaktinde bile tarzınızı korumanız için harika.

Bu kadar sevilesi bir havaları varken, pijamasız bir hayat düşünülebilir mi? Pijamasız olmaz diyorsanız, buradan Penti’nin pijama koleksiyonunu görebilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Pijamaları Neden Bu Kadar Seviyoruz? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
plaj enerjisi için 5 öneri
Plaj Eğlencesi İçin 5 Öneri

Yazı, tatili ve plajı neden bu kadar hevesle bekliyoruz? Tabii ki bolca eğlenmek için. Herkes eğlenmek, güzel havaların tadını çıkarmak...

Kapat