Arama Yap

Podyumlardan Sokaklara İnen 6 Trend

Podyumlardan Sokaklara İnen 6 Trend

Bahar geliyor bahar… Pırıltıların, çiçeklerin, narin güneş ışıkları ve uçuşan saçların mevsimi çok yakında… Baharla birlikte bahar modası da hayatımıza giriyor. Kış boyunca podyumlarda gördüğümüz her şey, bahar ve yaz boyunca vitrinleri ve sokakları donatacak… Podyumlardan sokaklara trendleri yakalama zamanı. Gelin sezonun yükselen altı trendine birlikte bakalım.

Podyumlardan Sokaklara İnen Bahar Trendleri

balıkların puluyum

1. Balıkların puluyum…
Biraz gökkuşağı ton geçişleri, biraz da ışıltı… Denizkızı olmak için ihtiyacınız olanlar bunlar. Renk geçişleri olan pulları ve bolca ışıltıyı bu bahar ve yazda bol bol göreceğiz. Böyle ışıltılı ve pullu dokuları gece kıyafetlerinde görmeye alışkın olanlar, alışkanlıkları unutun. Işıltılar çok yakında, her yerde…

pastel trendi

2. Pastel trendinin zirvesi!
Geçtiğimiz sonbahar pastel tonlardan bahsetmeye başlamıştık. Bu baharda ise her şey pastele dönüşecek. Özellikle yeşil, lila ve limon sarısının pastel tonlarını her yerde göreceğiz. Özellikle de iddialı kesimi olan kıyafetlerde yumuşak, iddiasız ve masum pastel tonunu yakalamak mümkün. Pantolon ve ceket şeklindeki dinamik ve kendini gösteren kıyafetlerde pastel trendi daha da yukarı tırmanacak.

karelilere şans vermek

3. Karelilere şans vermek…
“Kareli” diye bilinen o kumaşları herkes bilir. İlk bakışta çok sıradan, kolay ve sade görünseler de, kareliler modanın kimlikli ve bir duruşu olan öğesidir. Bu sezon podyumlardan sokaklara inen bir akım da karelilerden yana yaşanacak. Aklınıza gelebilecek tüm karelileri sokaklarda görmeye hazır olun.
Yalnız, kareli kıyafetlerinizi biraz rüküş ve alışılmadık şekilde kombinlemek de sezonun akımlarından, söylemeden geçmek olmaz.

saçakların dansı

4. Saçakların dansı başlıyor…
Püsküller, saçaklar, kırpık ve kıpır kıpır dokular bir an evvel baharın gelmesini bekliyorlar. Bahar boyunca bizimle olacak saçaklar, yaz mevsiminin de gözdeleri arasında olacak. Saçaklı elbiselere, bluzlara, eteklere yer açın. Özellikle şık kombinlerinizde bu sezonun temel parçaları arasına girerler, bizden söylemesi…

transparan

5. Transparanın kitabını yazma zamanı!
Transparan trendi son 30 yılın en büyük yükselişinde! O kadar çok transparan göreceğiz ki, bu şeffaflığa hayran kalacağız. Tümüyle transparan olan parçalara, büyülü ve masalsı tasarımlara hazır olun.

fırfırlı

6. Fırfırlı, çıtır ve kıpır kıpır…
Yine geçen sonbahardan bugünlere taşınan bir akım daha yükselişte. Sokaklarda, davetlerde, plajlarda ve hatta ofislerde bol bol göreceğimiz fırfırlar trend çanlarını çalıyor. Fırfır öyle naif ve kibar bir tasarım ki, her yere uyuyor.

Sivri burunlu ayakkabı

Bonus: Sivri burunlu ayakkabılar dönüyor. Onlarla nasıl baş edeceğiz bilemiyoruz ama dönüyorlar işte.

Sokakların renklerine, dokularına ve desenlerine ayak uydurmayan kalmasın. Penti hep sizinle!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Podyumlardan Sokaklara İnen 6 Trend - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Çekici Bir Gardılop Oluşturmanın Yolları
Çekici Bir Gardılop Oluşturmanın Yolları

Gardırobunuzdan memnun musunuz? Yoksa siz de “kendimi bildim bileli alışveriş yapıyorum ama hala giyecek hiçbir şeyim yok” diyenlerden misiniz? Çekici...

Kapat