Arama Yap

Renk Trendi – Mor

Renk Trendi – Mor

2018 yaz sezonunun favori renklerinden biri de mor. Mor hem kıyafetlerde, hem de aksesuarlarda bolca kullanılmaya başlandı bile. Mor, en iddialı kıyafetlerde de, gündelik parçalarda da vazgeçilmez bir yaz rengi olacağa benziyor. Renk trendi köşemiz Mor’u tanımaya başlayalım. Mor kadar güçlü, mor kadar iddialı bir yaz olsun!

Mor’un 50 Tonu

İçten dışa doğru başlayalım! İlk sıra iç giyimde. Lila ve mor tonlarındaki sütyen ve braletleri uygun renk tonlarındaki külotlarla birlikte kullanın ve moda içinizde yaşansın.

Sıra plajlardaki mor tonlarda! Mor bir bikini, mor bir çanta, mor bir mayo, mor bir şort… Hangi mor sizin? Morun asil imajını plajda da üzerinizde taşımak için Penti’nin plaj koleksiyonundaki mor parçalara göz atabilirsiniz. Mor bu yaz, hem asil hem de otantik tonlarda işleniyor. Mor, mürdüm ve lila tonlarını otantik ve egzotik desenlerle birleştiren plaj giyim ürünleriyle, sahile moda dolu bir adım atabilirsiniz.

Mor sokaklar… İstanbuldaysanız, özellikle bahar aylarında erguvanların açışına ve sokakları mora boyamasına şahit olmuşsunuz demektir. Bu bahar erguvanlara eşlik eden diğer mor da, modanın moruydu. Sezonun trendi rengi mor bu sezon sokağa erkenden indi. Mor aksesuarlar, mor kıyafetler ve morun enerjisi… İşte hepsi bu!

Morun kombini hassastır… Mor kendi başına güçlü bir renk olduğu için, kendisi kadar güçlü bir rengi yanında istemez. Mor kıyafetlerinizi pastel gri ve sarı renkler ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu kombinde ufak bir matematik hesabı yapmanız öneririz. Morla bir rengi kombin yaparken, yüzde 20-yüzde 80 oranına dikkat edin. Üzerinizde mor renk oranı yüzde 80, diğer renk oranı ise yüzde 20 olsun. Bunun tam tersi de uygundur, yüzde 80 istediğiniz rengi, yüzde 20 de mor rengi kullanabilirsiniz. Bu hassas denge sizi ummadığınız bir görünümden uzaklaştırır.

Sezonun moda rengi mor sokakta, plajda, evde ve her yerde. Mor rengi keyifle kullanın, birbiriden güzel parçalar için de Penti’ye uğramayı unutmayın.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Renk Trendi - Mor - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Güneş, Sağlık, Cilt ve Saç İlişkisi Üzerine

Güneş hem enerjinin hem de mutluluğun kaynağıdır desek hiç de yanlış olmaz. Güneşin, sağlık, cilt ve saç üzerine etkilerine değinme...

Kapat