Arama Yap

Sezonun Saç ve Makyaj Trendlerine Hızlı Bir Bakış

Sezonun Saç ve Makyaj Trendlerine Hızlı Bir Bakış

Hem günlük hayatta, hem partilerde, hem de özel davetlerde yine o süper ikili bütün tarzımızı temsil edecek: SAÇ ve MAKYAJ

Onlar olmadan olmaz. Peki sezonun saç ve makyaj trendlerinde neler var? Biraz ilham vermesi için önerilerimizi sıralayalım. Sezonun saç ve makyaj trendlerine hızlı bir bakış için kemerleri bağlayın.

Öncelikle Saçlar:

1. Yarım at kuyruğu: Bütün Hollywood davetlerinde bu modeli görüyoruz. Hem dağınık hem değil, derli toplu ve bazen de minik bir topuzlu. Saçlarınızı sıkı bir fön sonrasında kulak hizasından tutun ve tepede toplayın. Sabitleyici ürünler kullanmakta serbestsiniz. Gece dışarı çıkarken kolay uygulanabilecek iyi bir saç, işte bu kadar.

2. Saç aksesuarları zirveye oynuyor: Tokaların altın çağı başladı. Pırıltılı, taşlı, tasarımlı tokalar sezonun saç trendleri arasında. Özellikle şık davetlerde, kıyafetinize makyajınıza uygun bir taşlı toka hiç fena olmaz. Hem trendsetter olursunuz. Bu moda çok yayılmadan ilk uygulayan siz olun

3. İçe fön mü, dışa fön mü: Saçların dışa dışa fönlendiği yılları herkes bilmez. Ama artık öğrenme zamanı. Kuaföre gidin ve saçlarınızı dışa fönletin, kesinlikle güzel bir fikir. Değişiklik iyidir, üstelik de kolayca değiştirebileceğiniz böyle nüanslar günlük hayatınızı renklendirir.

4. Retro stil: Kısa ve seyrek kahküller, 70’ler tarzı hacimli modeller ve doğal tonlarda renklerde çok moda. Kısa ve seyrek kahkül kestirmeye cesaret etmek biraz zor olsa da, yüzünüze uygun iddialı bir tarz elde edebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Karşınızda makyajlar:

1. Parla ve daha çok parla: Sezonun sade ve bakımlı olma esaslı makyaj trendi doğal parlaklıktan yana. Bu doğal parlaklığı ortaya çıkarabilmek için yapmanız gerekenleri bir araya getirdik: Derinlemesine temizlenmiş bir cilt, güçlü nemlendirici, hafif ve ince bir makyaj bazı, pastel tonlarda göz ve dudak makyajı. Cildinizin doğal materyallerini kullanın ve parlayın.

2. Daha çok renk: Göz makyajındaki doğal ton ve dumanlı gözler akımları, yerlerini paletteki diğer tüm renklere bırakıyor. Renkleri doğal tonlarında, özgürce ve cesurca kullanmak en doğal hakkınız. Yalnız bir noktaya dikkat çekelim: Kıyafetleriniz ve makyajınız birbirinin aynısı renklerden oluşmasın, renk uyumunu arayın.

3. Mat mı, o ne: Mat rujlarınızı kullanın ve bitirin. Yerlerini daha yumuşak, daha ince ve daha parlak rujlara bırakıyorlar. Reçel gibi dudakların devri başlıyor.

4. Yanaklar başrolde: Allık kullanıyorsanız allığı, highlighter kullanırsanız da highlighter’ı abartmak zamanıdır şimdi. Yanaklarınızda renklendirmek ya da parlatmak istediğiniz hattı seçin ve sürün. Abartın, trendler sonuna kadar yanınızda.

Sezonun saç ve makyaj trendlerinize hızlıca göz attık. Tüm trendleri sizler için inceleyip yazmaya devam edeceğiz.

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Sezonun Saç ve Makyaj Trendlerine Hızlı Bir Bakış - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Mevsim Değişiminde Saç Bakımı

Soğuk havalar yerini daha yumuşak ve sıcak havalara bırakıyor. Bizler de her zaman olduğu gibi bu hava değişiminden etkileniyoruz. Mevsim...

Kapat