Arama Yap

Sokak Modası Instagram Modasına Nasıl Dönüştü?

Sokak Modası Instagram Modasına Nasıl Dönüştü?

Sokak modası , ünlü modacıların defilelerinden ya da kombinlerinden daha fazla konuşulan bir moda trendi haline geldi. Bu trendin ortaya çıkışı instagram bloggerlarının tıpkı bir dergi çekimi gibi hesapları için kombinler yaparak paylaşmasıyla başladı.

 

Sokak modası, gün geçtikçe sokağı yansıtmaktan çok, şık ve rahat kelimelerinin kıyafetlere yansımış hali oldu. Beyaz bir tişörtle parlak etekleri kombinlemek hatta altına da yüksek topuklu ayakkabılar yerine beyaz spor ayakkabılar tercih edildiğinde, spor, şık ve rahat birbirine karışmış oldu. Sokak modası, bir çok farklı tarzı, kıyafetleri kişisel olarak yorumlamayı kaldırabiliyor. Mesela son zamanlarda ortaya çıkan ip askılı saten elbiselerin tişört üzerine giyilmesi trendi tam bir sokak modası trendini yansıtıyor. Peki instagram modası tam olarak nasıl oluyor?


 

Instagram modası, bir çok bloggerın tüm dünyada, kıyafetlerini, kombinleri paylaşmasıyla yaygınlaştı. Sokak modasının yayılması, ve trendleri uygulamakta bu kadar cesur olma fikri de, doğrudan instagram’ın modayı yönlendirmesiyle başlamış oldu. Bir kaç yıl önce, dergilerden ve yabancı web sitelerinden takip ettiğimiz dünya modasını, elimizden düşürmediğimiz telefonumuza getiren instagram oldu. Hal böyle olunca, moda dünyasında instagram da kendi moda ikonlarını yarattı.


Sokak modasından ilhamını alan instagram modası, dergilerde gördüğümüz dikkat çekici stilleri, kolaklıkla herkesin uygulayabileceğini bizlere gösteriyor. Modanın eskisi kadar pahalı ve tek tip olmadığını, instagram modasıyla ve her bir parçanın nereden alınabildiğini kolaylıkla öğrenerek trendleri yakalamak dergileri takip etmekten çok daha kolay oluyor.

 

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Sokak Modası Instagram Modasına Nasıl Dönüştü? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
atiye penti
Atiye ile Moda Konuşuyoruz!

Penti reklam filminin yayına girmesiyle Atiye'ye bir kez daha hayran kaldık. Penti'nin enerjisi ile reklam filminde de bizi gerçekten çok...

Kapat